نیکون مجموعه دوربین ها و لنزهای ویژه جشن صد سالگی اش را معرفی کرد

نیکون مجموعه دوربین ها و لنزهای ویژه جشن صد سالگی اش را معرفی کرد

کمپانی ژاپنی نیکون قصد دارد جشن یکصد سالگی خود را با شکوه هرچه تمام تر برگزار نماید و به همین منظور، دو دستگاه دوربین و چهار عدد از لنزهای خود را با طراحی جدید و به صورت محدود عرضه می کند: دوربین های D5 و D500 همراه سه عدد لنز حرفه ای با f/2.8 و یک عدد لنز تله فوتو ۲۰۰-۷۰ میلیمتری.

نیکون در تاریخ سوم مرداد ماه، صد ساله می شود

دوربین حرفه ای D5 نیکون با بدنه ای منحصر به فرد از جنس آلیاژ مس، قلع و روی موسوم به Gunmetal ساخته می شود که نشان هایی از جشن یکصد سالگی این کمپانی را به همراه داشته و دفترچه ای در رابطه با نقش نیکون در اکتشافات فضایی نیز در کنار آن به خریداران اهدا خواهد شد. دوربین D500 نیز با همین بدنه اختصاصی و سفارشی عرضه می گردد.

برای همراهی این دوربین ها، نیکون از چهار لنز حرفه ای با همین سبک طراحی نیز رونمایی کرده:

  • لنز ۱۴-۲۴ میلیمتری f/2.8 ED
  • لنز ۲۴-۷۰ میلیمتری f/2.8 ED VR
  • لنز ۷۰-۲۰۰ میلیمتری f/2.8E FL ED VR
  • لنز ۷۰-۲۰۰ میلیمتری E

گفتنیست دوربین D5 نیکون در حال حاضر پرچمدار این کمپانی محسوب شده و بهترین ویژگی های ممکن را در خود جای داده، و مدل D500 نیز با قابلیت های مشابه اما حسگر کوچک تر APS-C به خاطر قیمت معقول تر، یکی از ارزشمندترین دوربین های DSLR کنونی در بازار محسوب می گردد.

لازم به ذکر است جشن صد سالگی نیکون در تاریخ ۲۵ جولای ۲۰۱۷ (سوم مرداد ماه ۱۳۹۶) برگزار خواهد شد، اما هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت و نحوه عرضه این محصولات سفارشی وجود ندارد. احتمالاً طی هفته های آتی اخبار بیشتری در این زمینه منتشر شود، و انتظار می رود با محصولات گران قیمتی روبرو باشیم که صرفاً توجه مجموعه داران و طرفداران پر و پا قرص این کمپانی را به خود جلب نمایند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato