7 نکته شگفت انگیز در مورد اتوبان های آلمان

یک مسئله که آنقدرها هم شگفت انگیز نیست: ژرمن ها برای سریع راندن آماده اند؛ آمریکایی ها نه.

با سرعت بالایی به همراه آئودی A3 e-tron در اتوبان بین وین و مونیخ مشغول رانندگی هستیم؛ درعین حال که شاهکار گروه آلمانی Kraftwerk’s به نام «Autobahn» را زمزمه میکنیم.

همان طور که می دانید، جاده ها در آلمان  برای رانندگی با سرعت بالا طراحی شده اند و به خوبی از پس این مسئله برمی آیند؛ اما بسیاری از چیزهایی که تا به حال راجع به اتوبان ها در آلمان شنیده اید احتمالاً غلط بوده اند. این شما و این 7 تصور غلط در مورد اتوبان های آلمان.

محدودیت سرعت وجود دارد

افسانه ها حکایت از این دارند که می توان به دور از هرگونه مجازاتی با سرعت 320 کیلومتر بر ساعت به رانندگی پرداخت؛ اما برخلاف تصورات در اکثر بخش های بزرگراه سرعت 130 کیلومتر بر ساعت روی تابلوها نقش بسته که این رقم در بخش های شهری به 100 نیز کاهش پیدا می کند.

ساخت اتوبان ایده هیتلر نبوده است

معمولاً از آدولف هیتلر به عنوان سازنده اولین بزرگراه (با دسترسی محدود) برای جابجایی سریع نیروهای ارتش در سرتاسر آلمان نازی آن زمان یاد می شود.

به راستی نیز این شبکه عظیم ارتباطی در زمان رایش سوم بنیان نهاده شد؛ در گذشته نیز مطرح شده بود. بین سال های 1913 تا 1921 که هیتلر به عنوان یک نقاش ناموفق مشغول رنگ آمیزی آثارش بود، بزرگراه آزمایشی «Avus» در برلین مراحل ساختش را طی می کرد. ایتالیایی ها نیز در 1923  با احداث بخشی از جاده های خود میان میلان و Lake District که امروزه به عنوان «Autostrada» شناخته می شود، گامی کوچک در این مسیر برداشته بودند.

بخش اول اتوبان، بین کلن و بن در سال 1932 افتتاح شد و تا سال 1938، 2,976 مایل به آن اضافه شده بود. امروزه این مجموعه طولی برابر با 10,880 کیلومتر را دارا است؛ البته هرگونه برنامه ای در راستای توسعه اتوبان ها با مخالفت حامیان محیط زیست روبرو می شود.

بهانه ای برای بی پروایی در رانندگی وجود ندارد

گرفتن گواهینامه در آلمان اصلاً راحت نیست. برای نمونه، کسانی که تمایل به رانندگی دارند باید کلاس های مخصوص آموزش کنترل خودرو در سرعت های بالا را طی کنند.

به  دلیل این که رفتار خودرو ها در سرعت های بالاتر از 144 کیلومتر بر ساعت متغیر است. این دوره های آموزشی 12 بخش تئوریک و 14 بخش عملی را شامل می شوند.

در مجموع می توان گفت ژرمن ها با توجه به آموزش هایی که می بینند به خوبی از پس اتوبان های کشورشان برمی آیند.

رسیدگی فوق العاده به وضعیت جاده ها

برخلاف باقی کشورها که جاده های آسیب دیده شان می تواند در سرعت های 160 کیلومتر بر ساعت به بالا مشکل بیآفریند، بخش هایی از اتوبان ها در آلمان که برای رانندگی با سرعت بالا ایجاد شده اند مرتباً تعمیر می شوند و حاصل این تمهیدات، رانندگی به دور از دغدغه در هر سرعتی است.

رفتار خود را کنترل کنید

لاین چپ اتوبان ها برای سبقت گرفتن انتخاب شده است، با این حال بهتر است در صورتی که سوار بر خودرویی مانند ای ام سی «Pacer» هستید قید سبقت گرفتن را بزنید.

مزایای امروزه اتوبان ها در آلمان نیز حاصل پیروی مردم از قوانین مربوط به خطوط است؛ یعنی تا حد ممکن از لاین  سمت راست استفاده شود، مگر برای سبقت گرفتن.

امنیت؟ پاسخ قاطعانه ای وجود ندارد

سازمان امنیت حمل و نقل اروپا، (ETSC) در سال 2008 به بررسی 645 مورد مرگ جاده ای آلمان پرداخت. نتایج به دست آمده نشان می داد 67 درصد این حوادث در بزرگراه های بدون محدودیت سرعت اتفاق افتاده است.

ممکن است ترسناک به نظر برسد اما لازم به ذکر است، 60 درصد از مرگ های جاده ای آلمان نه در اتوبان، بلکه در جاده های روستایی بوده است.

برخی از مقامات آلمان به دنبال ایجاد محدودیت سرعت برای جاده ها هستند؛ البته که وقوع این مسئله بعید به نظر می رسد. در پایان، کشوری مانند آمریکا به ازای هر 100,000 تخطی از قوانین رانندگی، 11.6 مورد تلفات داشته است. آلمان؟ 4.3.

انتخابی آلاینده در یکی از سبز ترین کشورهای دنیا

سال 1973 در ایالات متحده قانونی تصویب شد که محدودیت سرعت را به 88 کیلومتر بر ساعت کاهش می داد. این قانون در جدا از خشم عموم، مخالفت های دولت مردان را در پی داشت.

سرانجام این قانون در 1995 توسط مجلس جمهوری خواه لغو شد. به دنبال آن، سی و سه ایالت بلافاصله محدودیت سرعت خود را افزایش دادند. این مسئله که آن قانون چقدر در ارتقا امنیت جاده ها موثر بود، جای بحث دارد اما بدون شک گامی مثبت در جهت کاهش مصرف سوخت بود.

88 کیلومتر بر ساعت بهینه ترین سرعت برای رانندگی است، به طوری که در 128 کیلومتر برساعت مصرف سوخت 28 درصد افزایش می یابد. احتمالاً امروزه به خاطر لغو آن قانون، میلیون ها گالون سوخت بیشتر در آمریکا مصرف می شود.

این را هم در نظر بگیرید هنوز در آمریکا قوانین محدودیت سرعت وجود دارد در حالی که آلمانی ها آزادی عملی به مراتب بیشتر دارند. همین موضوع، مصرف سوخت در این کشور را به طور سرسام آوری بالا می برد.

مطالب مرتبط

اتوبان های سرعت آزاد خاطره می شوند؛ نتیجه آلودگی هوا و تغییرات جوی بر زندگی آلمانی ها

بزرگراه های آلمان به خاطر نبود محدودیت سرعت در بیشتر نقاط شهرتی جهانی دارند. ایده ساخت این بزرگراه ها که در مجموع حدود 13 هزار کیلومتر طول دارند، در میانه های دهه 20 میلادی و در دوران جمهوری وایمار شکل گرفت. در آن سال ها به دلیل مشکلات اقتصادی و نبود حمایت های سیاسی پیشرفت... ادامه مطلب

جگوار با کراس اوور برقی I-Pace به جنگ تاکسی های مرسدس بنز در آلمان می رود

کمپانی جگوار اخیرا ده دستگاه از کراس اوور برقی I-Pace را در اختیار یکی از بزرگ ترین شرکت های تاکسیرانی شهر مونیخ قرار داده است. این اتفاق در حالی رخ می دهد که حدود 60 درصد از تاکسی های حاضر در خیابان های آلمان ساخت مرسدس بنز هستند. همانطور که در برخی فیلم های سینمایی... ادامه مطلب

شروعی سبز برای سال ۲۰۱۸؛ فروش عجیب خودروهای الکتریکی در آلمان

افزایش فروش خودروهای الکتریکی در آلمان در کنار افزایش تقاضا برای نسخه های هوشمند این خودروها همچنان ادامه دارد.به طور کلی در ماه ژانویه 5634 دستگاه خودروی برقی در آلمان به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایشی 97 درصدی را تجربه کرده است. این حجم فروش به این معنی است... ادامه مطلب

همکاری خودروسازان اروپایی برای احداث جایگاه های شارژ خودروهای برقی

بدون شک متاسفانه یا خوشبختانه آینده خودرو ها در حال حرکت به سمت خودرو های برقی است و همه شرکت های بزرگ خودروسازی این موضوع را پذیرفته اند و برای پیشرفت این موضوع در پروژه ای مشترک با يکديگر همکاری می کنند. طبق گزارشات قرار است تا پايان سال میلادی امسال 20 عدد جایگاه فست... ادامه مطلب

چراغ سبز آلمان برای آزمایش اتومبیل های خودران در این کشور

با اتخاذ سیاست های جدید، خودروسازان آلمانی دیگر مجبور نیستند که برای آزمایش فناوری خودران اتومبیل های تست خود را به کالیفرنیا انتقال دهند.قانونگذاران این کشور، اخیرا قانونی را تصویب کرده اند که به کمپانی های خودروساز اجازه می دهد اتومبیل های خودرانشان را در خیابان ها آزمایش کنند.البته این موضوع منوط به رعایت برخی... ادامه مطلب

تخریب پورشه پانامرا 2017 برای آموزش آتش نشانان آلمانی

معمولا آتش نشانان تحت آموزش برای تمرین بریدن سقف خودرو در مواقع مورد نیاز از خودروهای قدیمی استفاده می کنند. اما مدرسه آتش نشانی در نورنبرگ آلمان برای این تمرین از نسل جدید پورشه پانامرا استفاده کرده است.این پانامرا مربوط به مدل های پیش تولید شرکت پورشه بوده است که این شرکت آلمانی آن را... ادامه مطلب

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟