با عادات افراد بسیار مقاوم آشنا شوید

اگر فکر می کنید افراد موفق هرگز نا امید یا دلسرد نمی شوند اشتباه می کنید. آنها برای رهایی و رفع این وضع راهکارهایی دارند. اگر شما نیز می خواهید مقاوم باشید و سختی های روزگار از مسیر دورتان نکند این راهکارها را به کار ببندید:

  • هدف تان را مشخص کنید

هدف تان را به خوبی بشناسید. هدفگذاری مانند جریان برق می ماند. بدون آن نمی دانید به کجا می روید. بدون مشخص کردن هدف برای برداشتن هر قدم مجبور می شوید زمان زیادی را برای هدف شناسی اختصاص دهید و این کار باعث سردرگمی و هدر رفتن زمان تان می شود.

  • دلیل هدف تان را مشخص کنید

با یادآوری مداوم دلیل هدف تان، انگیزه ی ادامه ی راه را به خود می دهید.

  • به خود باور داشته باشید

اعتماد به نفس

ممکن است در مسیر رسیدن به اهداف تان تنها باشید از این رو لازم است به خود و توانایی های تان ایمان قلبی داشته باشید. با عبادت، معاشرت با افراد مثبت اندیش، یادآور شدن سختی ها و مشکلاتی که کشیده و گذرانده اید تا به اینجا رسیده اید و اینکه شکست انتخاب شما نیست بلکه اتفاق می افتد می توانید اعتماد به نفس تان را بالا ببرید.

  • منعطف باشید

یکی از مهم ترین جوانب پیشرفت انعطاف است. اگر بتوانید به هنگام رخ دادن اتفاق های غیر منتظره با شرایط کنار آمده و بهترین راه حل را برای شرایط موجود بیابید انسان مقاومی خواهید شد.

اکهارت تولی:

«بپذیر سپس عمل کن. به نحوی شرایط پیش آمده را بپذیر که گویی انتخاب خودت بوده است. همیشه با آن کنار بیا تا اینکه مخالفت کنید.»

  • با افراد قوی معاشرت کنید

با افرادی معاشرت کنید که همواره در رسیدن به هدف تان شما را هل می دهند. افرادی که به شما و توانایی های تان ایمان دارند و می دانند چه چیزی می تواند محرک تان باشد.

  • بر کارتان تمرکز داشته باشید

زمانی که هدفی را برای خود تعیین می کنید، چشم تان را به دیگر موقعیت ها ببندید. اگر مراحل هدفگذاری را به خوبی انجام داده باشید حتما موقعیت های دیگر به خوبی هدف والای تان نخواهند بود. پس وسوسه نشوید و بر مسیرتان باقی بمانید.

  • ساختار را نگه دارید

اگر برنامه ای برای هدف تان نداشته باشید اولویت تان اولین کاری است که توسط تلفن یا ایمیل به شما داده می شود. با این شرایط به سختی به هدف تان خواهید رسید. پس در هر شرایطی کارهایی را انجام دهید که به هدف تان نزدیک تان می کنند تا حواس پرتی های تان کمتر شده و امور را کمتر به تعویق بیاندازید.

  • پیشرفت کنید

هر قدمی را که برمی دارید شما را به هدف تان نزدیک تر می کند حتی اگر این حس به شما داده نشود. فقط لازمه ی پیشرفت این است که برای هدف تان برنامه ریزی کرده باشید که پیش از این مقالات مناسبی در این باره در دیجیاتو نوشته شده است.

  • استراحت کنید

گستره متنوعی از هرچه که حس خوبی به شما می دهد یادداشت کنید و در زمان های استراحتی که برای خود قرار می دهید از آنها استفاده کنید. هر فردی به نحوی استراحت می کند. یکی با خواندن کتاب، دیگری با رفتن به پیست کارتینگ. این به شما ربط دارد.

آخرین راهکار این است که از غیبت و تراژدی ها به دور باشید. این سخنان یا اتفاقات هرگز به رسیدن به هدف تان کمکی نمی کنند. پس تا می توانید از آنها اجتناب کنید.

مطالب مرتبط

۵ نکته کلیدی که شرکت‌های موفق را از شرکت‌های ناموفق متمایز می‌کند

امروزه شرکت‌های جدید از همان بدو تأسیس وارد رقابت شدید با بقیه شرکت‌ها می‌شوند. آن‌ها باید از همان ابتدا خودی نشان دهند تا جلب توجه کرده و مشتری جذب کنند. با اینکه آزمون و خطا برای هر شرکت تازه تأسیسی اجتناب ناپذیر است، اما شرکت‌هایی که پس از سال‌ها همچنان با قدرت در صحنه رقابت... ادامه مطلب

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

مایکروسافت برای بسیاری از جایگاه های شغلی رده پایین، شرط مدرک تحصیلی را برداشته و تمام کارجویان مشتاق را دعوت به ارسال رزومه کرد است.مدیران مایکروسافت در مصاحبه ای با سایت Business Insider در مورد دلایل چنین رویکردی صحبت کردند. به گفته آنها برداشتن شرط مدرک دانشگاهی برای جایگاه های شغلی رده پایین، به مایکروسافت... ادامه مطلب

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

آیا افراد باهوش حتما پولدار می‌شوند؟

در حالی است که از نظر بسیاری هوش بالا در رقم زدن آینده ای درخشان بیشترین تاثیر را دارد، مطالعات نشان داده تاثیر شخصیت روی موفقیت افراد بیش از سطح بهره هوشی یا IQ است.هرچند بسیاری تصور می کنند فرزندشان به خاطر بهره هوشی بالا حتما آینده ای درخشان خواهد داشت اما بر اساس مطالعات «جیمز ژوزف هکمن»،... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟