ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

عنکبوت ها می توانند ظرف یک سال، کل انسان های روی کره زمین را بخورند

به تازگی کمپینی با این عنوان در وب سایت change.org به راه افتاده: «به عنکبوت ها کمک کنید تا ظرف یک سال، تمام انسان های روی کره زمین را بخورند». اگر فکر می کنید عنکبوت ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۱

به تازگی کمپینی با این عنوان در وب سایت change.org به راه افتاده: «به عنکبوت ها کمک کنید تا ظرف یک سال، تمام انسان های روی کره زمین را بخورند». اگر فکر می کنید عنکبوت ها برای اجرای این درخواست به کمک فراوانی نیاز دارند، بهتر است در دیدگاه خود تجدیدنظر کنید، چون «مارتین نیفلر» و «کلاوس برک هوفر» محاسبات ترسناکی را در این زمینه انجام داده و نتایج آن را در قالب مقاله ای علمی در ژورنال علوم نیچر منتشر ساخته اند.

طبق نتایج این زیست شناسان، جامعه جهانی عنکبوت ها هر سال نزدیک به 400 الی 800 میلیون تُن طعمه را می خورند. در مقام مقایسه، بهتر است بدانید 7 میلیارد انسان روی کره زمین نیز در هر سال مجموعاً 400 میلیون تُن گوشت استفاده می کنند.

طبق تحقیق فوق، مجموع بیومس یا توده زیستی انسان های کره خاکی به حدود 287 میلیون تن می رسد، بدین معنا که عنکبوت ها به راحتی قادرند نوع بشر را از بین ببرند و جالب اینکه برای این کار، نیازی به مشارکت همه ی آنها هم نیست.

وزن کل عنکبوت های جهان به 25 میلیون تن می رسد

تحقیقات مختلف روی پراکندگی عنکبوت ها نشان داده که این جانور تقریباً در تمام خانه ها حضور دارد و در حدود 68 درصد توالت ها و 75 درصد اتاق خواب ها دیده می شود. وزن کل عنکبوتیان موجود در جهان به 25 میلیون تن می رسد، که 478 برابر بیشتر از کشتی تایتانیک است.

عنکبوت ها هر روز معادل 10 درصد وزن خود غذا مصرف می کنند، بدین معنا که مجموعه ای 800 کیلوگرمی از عنکبوت ها می توانند به راحتی و ظرف یک روز، یک انسان 80 کیلوگرمی را بخورند. امیدواریم چرخه طبیعی حیات عنکبوت ها و طعمه های آنها بر هم نخورد، چون در این صورت این شکارگران حرفه ای به ناچار باید به منابع غذایی دیگری برای ادامه حیات روی آورند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (16 مورد)
  • xiaomi
    xiaomi | ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

    عنکبوت جزء حشرات خوبه... چون حشرات مزاحم رو میخوره

  • فرزین
    فرزین | ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

    اوخی ازین عکسی که گذاشتین برمیاد خیلی مظلوم باشن???

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی