گلکسی اس 8 به رکوردشکنیِ سود عملیاتی سامسونگ کمک قابل توجهی می کند

گلکسی اس 8 به رکوردشکنیِ سود عملیاتی سامسونگ کمک قابل توجهی می کند

رکورد فعلی سود عملیاتی کمپانی سامسونگ الکترونیکس در یک فصل تجاری، به سال ۲۰۱۳ و موفقیت پرچمدار گلکسی اس ۴ بر می گردد؛ اما حالا کارشناسان و تحلیلگران پتانسیل موفقیت بی نظیری برای گلکسی اس ۸ می بینند و تصور دارند این رکورد به زودی شکسته خواهد شد.

محققین گروه سرمایه گذاری IBK معتقدند نرخ سود سامسونگ الکترونیکس در دومین سه ماهه سال تجاری کره ای ها با ۴۹ درصد افزایش به ۱۱ میلیارد دلار خواهد رسید که در قیاس با رکورد قبلی یعنی ۱۰.۱ میلیارد دلار، افزایش مناسبی به نظر می رسد.

طی سال جاری سامسونگ به روند موفق فروش و عرضه حافظه های NAND و همینطور نمایشگرهای OLED (که آیفون امسال یکی از بزرگترین خریداران است) ادامه خواهد داد و عرضه گلکسی اس ۸ در یکم اردیبهشت ماه به مجموع درآمدزایی شرکت کمک شایانی می کند.

بر اساس پیش بینی «لی سئونگ وو» از گروه IBK، مجموع سود عملیاتی سال ۲۰۱۷ میلادی ۶۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش خواهد یافت و درآمد کلی نیز با ۱۴ درصد افزایش همراه خواهد شد.

او مدعی است در حال حاضر حدود ۹۵ درصد از چیپست های تلفن های هوشمند جدید متعلق به سامسونگ بوده و سخت افزارهای نیمه هادی در سه ماهه دوم به تنهایی ۷.۱ میلیارد دلار سود عملیاتی نصیب این شرکت خواهند نمود.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato