چگونه با استفاده از زبان بدن، پیام مثبتی را به دیگران انتقال دهیم؟

اهمیت زبان بدن از آنجایی معلوم می شود که محققان ثابت کرده اند بین 60 الی 90 درصد پیامی که به دیگران داده می شود، از طریق زبان بدن است. رفتارتان هم در اولین ملاقات از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا افراد در چند دقیقه ی اول تحلیل های زیادی می کنند. مثلا اینکه این فرد قابل اطمینان است؟ آیا کسی هست که بتوان کار را به او محول کرد؟

از این رو اگر می خواهید پیام اشتباهی را به دیگران منتقل نکنید، باید زبان بدن تان را در کنترل داشته باشید. در ادامه با 18 حالت زبان بدن که در موفقیت شما اثر می گذارد آشنا خواهید شد.

بدن

malltina

1- کمرتان را صاف و شانه ها را کمی به پایین بیاندازید. مراقب باشید آنقدر صاف نایستید که مغرور نشان داده شوید.

2- بدن تان را همراستا با مخاطب تان قرار دهید تا علاقه تان را به بحث نشان دهید.

3- پاهایتان را صاف و چسبیده به هم قرار ندهید. بلکه به اندازه ی کمتر از عرض شانه باز کنید. با این کار مضطرب نبودن تان را نشان می دهید.

4- خیلی کم به سمت مخالف خم شوید تا معلوم شود به بحث علاقه دارید.

5- گاهی برای نشان دادن موافقت در قرارداد، می توانید از زبان بدن طرف مقابل استفاده کنید. به این شکل که هر حالتی که او نشسته، شما نیز همان طور بنشینید.

دست ها

6- برای اینکه تدافعی نشان داده نشوید دست به سینه نایستید. بلکه دست ها را به آرامی در کنار بدنتان رها کنید.

7- به هنگام صحبت کردن از دست هایتان استفاده کنید. تحقیقات ثابت کرده استفاده از دست ها به هنگام صحبت کردن، فکر را نیز بهبود می دهد.

8- همیشه به هنگام ملاقات با دیگران، دست آنها را بفشارید. باید محکم دست دهید اما نه آن قدر که فرد مقابل آزرده شود.

9- قبل از قرار ملاقات در مورد فرهنگ معاشرت طرف قرارداد تحقیق کنید.

سر

10- با تکان دادن آرام سر و لبخند ملیحی بر لب، موافقت خود را به طرف مقابل نشان می دهید تا متوجه شود که منظورش را فهمیده و به او گوش می دهید.

11- خنده اگر به موقع باشد برای تغییر فضای محیط عالی است، ضمن اینکه نشان می دهید به حرف های طرف مقابل گوش می دهید.

12- ارتباط چشمی با شخصی که در حال صحبت کردن است نشان دهنده ی علاقه ی شما به بحث است، اما مراقب باشید گاهی این ارتباط را قطع کنید، زیرا ممکن است با خیره شدن اشتباه گرفته شود و فرد مقابل از این رفتار شما آزرده گردد.

13- به سرعت پلک زدن نشان دهنده ی استرس و اضطراب شماست.

14- حالات صورت فرد مقابل را تقلید کنید تا علاقمندی خود به بحث را به او نشان دهید.

15- نفس عمیقی کشیده و با صدای آرامی صحبت کنید. مراقب باشید آهنگ جمله های سوالی و خبری را رعایت کنید.

نکات باقی مانده

16- یادداشت برداری به هنگام صحبت دیگری نشان دهنده ی اهمیتی است که به حرف های او می دهید. اما مراقب باشید این کار به ارتباط چشمی لطمه نزند.

17- حواس تان به زبان بدن دیگران نیز باشد. بسیاری از افراد، عادات خاصی دارند و می توانید اطلاعات زیادی را از این طریق کسب کنید.

18- اگر در انتهای جلسه با فشردن دست و برقراری ارتباط چشمی اتاق را ترک کنید، نشان می دهید که از صحبت های طرف مقابل لذت برده اید.

مطالب مرتبط

با تمرین ۵ ویژگی مهم زبان بدن، نتایج بهتری در کسب و کار داشته باشید

یک مدیر موفق کیست؟ کسی که صرفا مدیریت می‌کند؟ مسلما خیر. او باید این توانایی را داشته باشد روی سایرین تاثیر مثبت و الهام‌بخش داشته باشد. مدیر موفق کسی است برای یک جلسه بسیار حائز اهمیت خودش، تیم و حتی طرف مقابلش را برای این جلسه آماده کند. حرف‌هایش را پیش از شروع جلسه تمرین... ادامه مطلب

رفتارهایی که در محیط کار باید از آنها دوری کرد

اگر شما هم جزو کارمندانی هستید که 10 دقیقه زودتر سرکار حاضر می شوید، به سختی کار کرده و وظایفتان را تمام و کمال انجام می دهید حتما انتظار پیشرفت و طی کردن پله های ترقی را دارید.با این حال صرفا برخوداری از این ویژگی ها نمی تواند به معنای دریافت پاداش باشد و فاکتورهای... ادامه مطلب

با استراتژی هایی بسیار موثر برای بستن مذاکرات آشنا شوید

کسب و کار هر کارآفرینی به نحوه ی مذاکره ی او در بستن معاملات ربط دارد. اگر بتوانید به خوبی مذاکره کنید، معامله های خوبی می کنید و کارتان گسترش یافته و موفق می شوید. از این رو از 10 کارآفرین موفق استراتژی های لازم برای یک مذاکره ی خوب پرسیده شده که از این... ادامه مطلب

قربانی این حالات بد بدن تان نشوید

بدن زبان خاص خودش را دارد و این زبان همیشه مهربان نیست. این زبان آن قدر با وجود افراد آمیخته شده است که شاید کمتر کسی به آن فکر کند. از آن جایی که این زبان می تواند برموقعیت شغلی افراد اثر بگذارد، یادگیری آن نیز ضروری است.در کتاب هوش هیجانی نوشته ی Travis Bradberry... ادامه مطلب

دیگران شخصیت شما را بر چه اساسی ارزیابی می کنند؟

مغز انسان با ارزیابی کردن آمیخته شده و به همین خاطر است که به محض دیدن افراد شروع به تحلیل رفتار و ظاهر آنها می کنیم.اکثر مردم فکر می کنند که با صحبت ها، نظرها و رفتارهایی که عمدا از خود بروز می دهند، ارزیابی می شوند؛ در حالیکه تحقیقات علمی برعکس این مطلب را... ادامه مطلب

مواردی که هنگام مکالمه ی رو در رو باید از آنها اجتناب کنید

چه باورتان بشود چه نه، استفاده از نشانه های غیر کلامی نادرست می تواند مانع بزرگی بر سر راه موفقیت شما باشد. تحقیقات نشان می دهند ۶۰ تا ۹۰ درصد تعاملات ما با دیگران غیر کلامی است که این یعنی زبان بدنی که مورد استفاده قرار می دهیم از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است.بنابراین،... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟