اپل می خواهد 230 میلیون واحد از آیفون های نسل جدید خود را بفروشد

اپل می خواهد 230 میلیون واحد از آیفون های نسل جدید خود را بفروشد

وبسایت DigiTimes که در زمینه اخبار زنجیره های تامین قطعات بسیار دقیق عمل می کند، گزارش داده که اپل پیش بینی کرده تا ۲۳۰ میلیون آیفون جدید به فروش برساند. گزارش پیشین می گفت که اپل مجموع ۹۵ میلیون نمایشگر OLED به سامسونگ سفارش داده اما مشخص نیست این میزان نمایشگر صرفا برای آیفون ویژه دهمین سالگرد است و یا قرار است در آیفون ۷ اس هم آن ها را ببینیم.

در هر صورت، اهالی کوپرتینو نزدیک به ۱۰۰ میلیون آیفون برای تولید در سال ۲۰۱۷ را سفارس داده اند که این یعنی اپل آماده است تا حرکتی بزرگ طی سال پیش رو انجام دهد.

منابع حکایت از این دارند که اپل قرار است هر فصل ۵۰ میلیون چیپست برای آیفون های جدید خود سفارش دهد. تامین کنندگانی نظیر کوالکام، اس تی مایکروالکترونیک، تی آی، اِی دی آی، برودکام، سایپرس و سیرِس لاجیک قرار است در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ (آوریل، مه، ژوئن) این انبار عظیم از چیپ ها را برای اپل بسازند.

تولید در سه ماهه سوم سال افزایش می یابد تا اپل بتواند به میزان تقاضای موجود در بازار، برای مشتریان خود محصول به بازار ارائه کند.

طرح مفهومی از آیفون ادیشن

کمپانی TSMC قرار است پردازنده جدید A11 را بر اساس فناوری ۱۰ نانومتری بسازد و طی نیمه دوم سال هم تولید انبوه آن آغاز می شود. طی این ۶ ماه، A11 مجموعا ۱۰ درصد از کل فروش آن ها را شکل خواهد داد. داشتن مشتریان بزرگی مثل اپل، چنین اعداد و ارقامی را هم به همراه می آورد.

اپل مجموعا ۹۵ میلیون نمایشگر OLED به سامسونگ سفارش داده است.

بر اساس گفته های تحلیلگری به نام استیون مولینوویچ، آیفون ویژه سالگرد، با حافظه پایه ۶۴ گیگابایتی، قیمتی در حدود ۸۵۰ الی ۹۰۰ دلار خواهد داشت در حالی که آیفون ۷ اس و ۷ اس پلاس به ترتیب ۶۵۰ و ۷۵۰ دلار هستند.

سال گذشته، اپل موفق شد تا ۷۸.۳ میلیون آیفون ۷ و ۷ پلاس را به فروش برساند، بنابراین آماده شدن برای فروشی بالای ۸۰ میلیون، برای آیفونی ویژه، چندان از واقعیت به دور نیست.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato