ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

برنامه چهار ساله ایلان ماسک برای برقراری اتصال بین مغز انسان و رایانه

کارآفرین مشهور ایلان ماسک با تاسیس یک استارت آپ دیگر با نام «Neuralink Corp» به دنبال اتصال مغز انسان ها به رایانه از طریق توسعه دیوایس های میکروسکوپی است. [digipullqoute place="left"]حدود ۱۰ سال زمان می ...

کارآفرین مشهور ایلان ماسک با تاسیس یک استارت آپ دیگر با نام «Neuralink Corp» به دنبال اتصال مغز انسان ها به رایانه از طریق توسعه دیوایس های میکروسکوپی است.

حدود ۱۰ سال زمان می برد تا این تکنولوژی بتواند توسط انسان های سالم مورد استفاده قرار بگیرد

طبق یک برنامه چهار ساله، استارت آپ مذکور خواهد توانست امکان اتصال مورد بحث را فراهم آورده و از این طریق به بازآفرینی توان ذهنی افرادی که دچار آسیب های شدید مغزی ناشی از تصادف یا بیماری شده اند کمک کند.

ماسک سال گذشته و در خلال یک سخنرانی گفته بود که فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین رایانه های آینده را چنان قدرتمند و هوشمند می سازد که انسان برای آن که بتواند با آنها برابری کند، نیاز به آپدیت مغز خود از طریق ایمپلنت های عصبی خواهد داشت.

«ایده های زیادی در ذهن ما وجود دارد که مغزمان می بایست آنها از طریق روش های بسیار کندی چون کلام یا نوشتن منتقل کند. اگر شما از دو رابط کاربری مغزی برخوردار باشید، در واقع می توانید از طریق یک روش بصری بی نیاز از خلاصه سازی با انسانی دیگر مراوده کنید.»

تصور می شود که حدود ۱۰ سال یا بیشتر زمان ببرد تا این تکنولوژی بتواند توسط انسان های سالم مورد استفاده قرار بگیرد. این مسئله به شرطی محقق می شود که فناوری مذکور قابلیت ها و کارایی خود را در افراد معلول مغذی به اثبات برساند.

لازم به ذکر است که ماسک حدود یک سال قبل کمپانی «Neuralink» را به عنوان یک «موسسه تحقیقات پزشکی» در کالیفرنیا به ثبت رسانده و قرار است بخش عمده هزینه های تحقیقاتی آن را نیز به تنهایی تامین نماید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • shirazi
  shirazi | ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

  متن خوبی بود. مرسی.

 • Hamid
  Hamid | ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

  ایول داره ????

 • heydar hejazi
  heydar hejazi | ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  این ایلان مسک از کجا این همه انرژی میاره آخه؟ یکم اگه توجه کنینی میبینین یه بدن عادی اینهمه کار رو نمیکشه. تو سایتای پرسشو پاسخ ای تی به زبان انگلیسی یکی گفته بود ممکنه از موادی شبیه به امفتامین استفاده میکنه ولی همکاراش تایید نکردن. بعد توجه بکنین موهاش پرپشتر شده

 • heydar hejazi
  heydar hejazi | ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  این ایلان مسک از کجا این همه انرژی میاره آخه؟ یکم اگه توجه کنینی میبینین یه بدن عادی اینهمه کار رو نمیکشه. تو سایتای پرسشو پاسخ ای تی به زبان انگلیسی یکی گفته بود ممکنه از موادی شبیه به امفتامین استفاده میکنه ولی همکاراش تایید نکردن.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی