ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

انگلستان و گذراندن نخستین روز بدون زغال سنگ در طول 135 سال گذشته

تأمین انرژی از زغال سنگ یکی از پایه های ثابت فرهنگ و تاریخ انگلستان بوده و از سال 1882 مصادف با آغاز به کار نخستین کارخانه در خاک بریتانیا تا به امروز از آن استفاده می ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰

تأمین انرژی از زغال سنگ یکی از پایه های ثابت فرهنگ و تاریخ انگلستان بوده و از سال 1882 مصادف با آغاز به کار نخستین کارخانه در خاک بریتانیا تا به امروز از آن استفاده می شده است. منبع انرژی مذکور به انقلاب صنعتی شکل داد و سبب پیشرفت این کشور و البته آلودگی هوا شد. حال خبر می رسد انگلیسی ها که از سال ها پیش قصد کنار گذاشتن زغال سنگ را داشته اند، اخیراً به نقطه عطفی در این مسیر دست یافته اند.

بر اساس گزارش «نشنال گرید» (National Grid)، انگلستان در تاریخ یکم اردیبهشت ماه برای نخستین بار در طول 135 سال گذشته، یک روز کامل را بدون سوختن زغال سنگ به سر برده است.

انگلستان در تاریخ یکم اردیبهشت ماه برای نخستین بار در طول 135 سال گذشته، یک روز کامل را بدون سوختن زغال سنگ به سر برده است.

همانطور که تصور می کنید این موفقیت در راستای دستیابی به گزینه های مختلف تأمین انرژی صورت گرفته است. از طرف دیگر تحلیلگران «گریدواچ» (Gridwatch) پیش بینی کرده اند که در قرن 21 حدود نیمی از انرژی های لازم کشور انگلستان از طریق گاز طبیعی تأمین شده در حالی که نیم دیگر آن از انرژی اتمی، انرژی های تجدید پذیر و منابع وارداتی حاصل می شود.

گفتنی است طبق اعلام نمایندگان رسمی دولت انگلستان، کارخانه هایی که در این کشور کماکان از سوخت زغال سنگ بهره می برند تا سال 2025 تعطیل خواهند شد و همین مسئله سبب می شود که آینده ای سبزتر در انتظار بریتانیا باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • sorush33
    sorush33 | ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

    تبریک میگم

مطالب پیشنهادی