چه تعداد از اپلیکیشن های پیش فرض گلکسی اس 8 را می توان حذف کرد؟

چه تعداد از اپلیکیشن های پیش فرض گلکسی اس 8 را می توان حذف کرد؟

تا پیش از معرفی گلکسی اس ۶، موبایل های سامسونگ و به خصوص پرچمدارانش با انواع و اقسام اپلیکیشن های زائد و بی فایده به دست کاربر می رسیدند که امکان حذف یا غیر فعال کردن بسیاری از آنها وجود نداشت و بنابراین بخش قابل توجهی از منابع سیستم از همان ابتدا اشغال می شدند.

سامسونگ با معرفی گلکسی اس ۶ روند جدیدی را آغاز کرد و به مرور از حجم اپلیکیشن های اضافه در موبایل هایش کاست، رویکردی که به خوبی در جدیدترین پرچمدار آنها مشهود است. در نسخه ۳۲ گیگابایتی گلکسی اس ۷ حدود ۸ گیگابایت از فضای ذخیره سازی به رام دستگاه تعلق داشت و در مدل ۶۴ گیگابایتی گلکسی اس ۸ نیز حدود ۱۲ گیگابایت در اختیار سیستم قرار گرفته است.

با وجود افزایش حجم رام، بخش زیادی از اپلیکیشن های پیش فرض گلکسی اس ۸ را می توان حذف یا غیرفعال کرد و اگرچه فضای اختصاص یافته به آنها آزاد نمی شود، اما حداقل از مصرف بیش از اندازه منابع سیستم جلوگیری می گردد. برای مقایسه، جالب است بدانید گلکسی اس ۶ با ۵۰ اپلیکیشن پیش فرض عرضه می شد، اما در گلکسی اس ۸ این رقم به ۳۷ رسیده است.

از مجموع ۳۷ اپلیکیشن پیش فرض گلکسی اس ۸ می توان ۲۵ مورد را حذف یا غیرفعال کرد

در بین ۳۷ اپلیکیشن پیش فرض گلکسی اس ۸، از همان ابتدا می توانیم ۲۵ مورد را حذف یا غیرفعال کنیم و با این حساب فقط ۱۲ برنامه باقی می مانند. حتی با استفاده از اپلیکیشن های ثالث مانند BK Package Disabler می توانید چند مورد دیگر را نیز غیرفعال کنید و بنابراین بخش قابل توجهی از منابع سیستم آزاد خواهد شد. این رویکرد مطلوب سامسونگ می تواند تجربه کاربری موبایل های مختلف بازار را به نسخه خام اندروید نزدیک تر نماید و عملکرد روان تری را برای کاربران به ارمغان بیاورد، ضمن اینکه حق انتخاب آنها را نیز به رسمیت بشناسد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato