تعداد کاربران فعال توییتر افزایش یافت اما درآمد آن کماکان رو به کاهش است

تعداد کاربران فعال توییتر افزایش یافت اما درآمد آن کماکان رو به کاهش است

ارزش سهام توییتر از نوامبر سال ۲۰۱۳ که این شرکت تبدیل به یک کمپانی عمومی شد، با شیب کمی در حال کاهش بوده و به نظر می رسد این روند کماکان ادامه خواهد یافت. هم اکنون هر سهم توییتر با قیمت حدودی ۱۴ دلار معامله می شود اما حالا خبر می رسد که سهام این شرکت به دنبال اعلام خبر افزایش تعداد کاربران، مقدار اندکی افزایش را تجربه کرده است.

گفتنی است در سه ماهه اخیر، تعداد کاربران فعال توییتر ۱۱ درصد افزایش یافته اند اما در همین مدت آنها توانستند درآمدی ۵۴۸ میلیون دلاری را به جیب زنند که نسبت به مدل مشابه سال گذشته، کاهشی ۸ درصدی را تجربه کرده است. البته باید اشاره کرد که تحلیلگران درآمدی معادل با ۵۱۲ میلیون دلار را برای توییتر پیش بینی کرده بودند که حداقل می توان گفت این کمپانی بهتر از انتظارات عمل کرده است.

گفتنی است به نظر می رسد هیچ کدام از تمهیدات توییتر در اوایل سال ۲۰۱۶ به سنگین تر کردن کفه ترازو به نفع آنها منجر نشد اما در دو فصل گذشته به وضوح می توان مشاهده کرد که بسیاری از کاربران تازه بالاخره به سمت این پلتفرم هجم آورده اند و کماکان این شبکه اجتماعی نقش اصلی را در تبادل اخبار در قسمت های مختلف جهان بر عهده دارد.

اما حال سؤال این است که آیا توییتر می تواند راه حلی برای پایان دادن به سیر نزولی درآمدهایش پیدا کند یا خیر. کمپانی مذکور هم اکنون با شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، اسنپ چت و اینستاگرام در رقابت است که تعداد کاربران روزانه آنها بیش از توییتر است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato