ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کارآفرینی

هفت عادتی که هر کار آفرین باید کسب کند

ممکن است در مورد کاری که می خواهید در طول زندگی خود انجام دهید مطمئن نباشید. به سختی کار می کنید اما هدف خاصی در ذهنتان نیست. نگران نباشید همه افراد همین مشکلات را دارند ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰

ممکن است در مورد کاری که می خواهید در طول زندگی خود انجام دهید مطمئن نباشید. به سختی کار می کنید اما هدف خاصی در ذهنتان نیست. نگران نباشید همه افراد همین مشکلات را دارند اما شما می توانید با شش فعالیت زیر موفقیت خود را تضمین کنید.

در خرج کردن صرفه جویی کنید

باید با خود تمرین کنید و به سختی تلاش کنید تا عادت خرید اجناس غیر ضروری را از خودتان دور کنید. ممکن است همین حالا هم در اکثر اوقات در خریدهای خود صرفه جویی کنید اما زمانی که بتوانید بیست درصد از تمام اجناسی که می خرید را کم کنید، بسیار موفق تر خواهید بود.

زود به خواب بروید و صبح زود هم بیدار شوید

زمانی که بتوانید هر روز به این عادت دست پیدا کنید، از تأثیر آن بر موفقیت ها و بهبود شرایط زندگی خود شگفت زده خواهید شد. شاید قبل از این علاقه داشتید تا دیروقت بیدار بمانید اما در نظر داشته باشید که زودتر به تخت خواب رفتن می تواند به شما کمک کند تا صبح زود از خواب بیدار شوید و زمان کافی برای مطالعه، ورزش و حتی خلوت کردن داشته باشید.

روابط کاری و شخصی خود را تقویت کنید

در برقراری روابط بهتر عمل کنید چون شبکه دوستان برای موفقیت شما یک شرط لازم و ضروری است. در هفته یکی دو بار با کسانی که ارتباطتان با آنها قطع شده تماس بگیرید یا پیامی برایشان ارسال کنید.

روی فعالیت خود تمرکز کنید

ممکن است پیش از آنکه شغل و پیشه واقعی خود را پیدا کنید مجبور شوید کارهای متفاوتی انجام دهید. مشکلی نیست زیرا هر کدام از آن کارها شما را برای شخصیتی که هم اکنون هستید آماده کرده اند. شما یاد خواهید گرفت که چطور افراد را هدایت کنید و مدیر آنها باشید و این درس ها برای شما بسیار مفید خواهند بود.

یک مربی برای خود بیابید

هر آنچه را می توانید از یک شخص قابل اطمینان فرا بگیرید و مطمئن باشید با این کار بسیار سریعتر آموزش می بینید. شخصی را بیابید که قابل احترام و موفق بوده و می تواند راز کامیابی خود را با شما در میان بگذارد. هر چه می خواهید از او بپرسید.

در جای اشتباه سرمایه گذاری نکنید

مطمئمناً می دانید که در اینجا صحبت از پول نیست. شما زمان و احساسات خود را برای کسانی که برایتان ارزشمند هستند، صرف می کنید. مطمئن باشید در اطرافتان کسانی جمع شده اند که مشوق شما هستند و باعث پیشرفتتان خواهند شد.

«نه» گفتن را تمرین کنید

ممکن است علاقه داشته باشید که بیشتر از «بله» استفاده کنید و این مسلماً مشکل ساز نخواهد بود اما برخی اوقات «نه» نگفتن می تواند سر شما را حسابی شلوغ کند. فراموش نکنید که زمان بسیار پر اهمیت است پس به راحتی آن را از دست ندهید.

در پایان باید گفت که صبور باشید و دست از تلاش بر ندارید، مسلماً سخت کوشی شما ثمره بخش خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • حسین
    حسین | ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

    مربی چیزیه که پیدا نمیشه. کسی که به موفقیت رسیده چیزی جز حرفهای کلی و داستان سرایی درباره هوش سرشار و پشت کار آنچنانی و سختی هایی که کشیده چیز دیگه ای به شما نمیتونه بگه. هر کسی باید مربی خودش باشه چون دوره و امکانات و طرز فکر هر کس با کس دیگه فرق میکنه.

مطالب پیشنهادی