احتمال تولید سوپر اسپرت هیبریدی ب ام و؛ رقیبی برای مکلارن p1 و پورشه 918

احتمال تولید سوپر اسپرت هیبریدی ب ام و؛ رقیبی برای مکلارن p1 و پورشه 918

با توجه به موفقیت های به دست آمده از ابرخودروهایی مثل مکلارن P1 مک لارن ، پورشه ۹۱۸ و  فراری LaFerrari جای تعجب ندارد که سایر خودروسازان هم به فکر ساخت سوپر اسپرت های هیبریدی افتاده باشند.

به عنوان مثال مرسدس بنز در حال تولید یک خودرو ۲.۴ میلیون دلاری است و از قرار معلوم  BMW نیز در حال حاضر به دنبال تحقیق و در این زمینه است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از وب سایت استرالیایی  درایو شرکت خودروسازی ب ام و در حال تحقیق و تفکر پیرامون ایده تولید ابرخودروها برای رقابت با سایر خودروها مثل مکلارن و  مرسدس بنز است.

با این وجود این خودرو در لیست تولیدات آینده شرکت BMW از اولویت کمی برخوردار است معاون فروش و بازاریابی این شرکت یعنی پیتر کوینتوس اقرار کرده که اگر این خودرو تولید شود قطعا از تکنولوژی هیبریدی در آن استفاده خواهد شد و این شرکت در حال آماده سازی مقدمات مفاهیم برای انجام این کار است.

وی همچنین معتقد است که دو عامل اصلی خارجی یعنی ظرفیت توسعه شرکت و سرمایه گذاری مورد نیاز محدودیت ایجاد میکنند.

کوینتوس بیان داشت ما و مهندسان مان تمایل به تولید و طراحی چنین خودرویی داریم ولی برای انجام آن علاوه بر پول به  تغییر مفاهیم، اهداف و سندهای کلی شرکت احتیاج است.

وگرنه که اگر شما فورا دستور انجام چنین کاری را بدهید ما از قبل می دانیم که این کار چگونه انجام خواهد شد. این اولین باری نیست که ب ام و به سراغ تولید خودروهای هیبریدی می رود.

براساس گزارش های منتشر شده در سال ۲۰۱۵ ب ام و قصد داشت تا به همراه مکلارن یک محصول هیبریدی با قدرت بیش از ۷۵۰ اسب بخار را توسعه دهد اما در نهایت تمامی این احتمالات تکذیب شد.

در حال حاضر ب ام و  با اطمینان کامل معتقد است که خودروهای اسپرت هیبریدی i8 توانایی ابقاء به عنوان خودروهای پیشتار برند ب ام و را دارند.

مدل رودستر I8 نیز برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ به بازار خواهد آمد که می تواند این جایگاه را تثبیت کند. براساس پیش بینی ها قدرت خروجی این خودرو به ۳۷۲ اسب بخار افزایش یافته و به یمن بازنگری در سیستم تعلیق، قرار است هندلینگ این مدل نیز نسبت به i8 فعلی بهبود یابد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato