ایلان ماسک نخستین تصویر کامیون الکتریکی تسلا را به نمایش گذاشت

ایلان ماسک نخستین تصویر کامیون الکتریکی تسلا را به نمایش گذاشت

ایلان ماسک طی هفته جاری از جدیدترین پروژه هایش سخن گفت؛ پس از انتشار نخستین ویدیوی مفهومی از نحوه عملکرد سیستم حمل و نقل زیرزمینی تسلا، گوشه هایی از شکل و شمایل کامیون الکتریکی این کمپانی را نیز دیدیم.

ماسک می گوید ساخت این خودروی بارکش را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده و وعده داد در ماه سپتامبر سال جاری به صورت رسمی از آن رونمایی می کند. پس از این صحبت ها، مدیرعامل تسلا تصویری مبهم از ظاهر کلی کامیون الکتریکی اش را نیز به نمایش گذاشت که در زیر آن را می بینید:

طبق آنچه می بینیم، به نظر می رسد با ساختار خشن و زمخت کامیون های مرسوم جاده ای روبرو نیستیم و طراحی چراغ های اصلی و لبه های خمیده در بدنه ای یکپارچه، ظاهر زیبا و مدرن دیگر خودروهای ساخت تسلا را به ذهن می آورند.

قدرت مانور کامیون چابک تسلا همانند خودروهای اسپورت است.

ایلان ماسک، این وسیله نقلیه و بارکش را یک «کامیون چابک» می نامد که قابلیت مانور آن در حد خودروهای اسپورت است. او خودش نمونه اولیه این کامیون را تست کرده و صحبت هایش را از روی تجربه شخصی بیان می کند، اما به هر حال باید تا زمان رونمایی رسمی از آن منتظر بمانیم تا ببینیم آیا ادعای میلیاردر آمریکایی صحت دارد یا خیر.

گفتنیست ماسک در جریان این مراسم اعلام کرد ساخت چهار کارخانه جدید گیگافکتوری را نیز در سال جاری در دستور کار دارد. البته تسلا پیش از این نیز در مورد پروژه های گیگافکتوری صحبت کرده بود. این شرکت در حال حاضر به مکان یابی محل احداث این کارخانه ها مشغول است، ضمن اینکه مرکز فناوری های خورشیدی آنها نیز با همکاری پاناسونیک توسعه می یابد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato