پرینترهای سه بعدی «دسکتاپ متال» چاپ اجسام فلزی در دفاتر کاری را میسر می کنند [تماشا کنید]

پرینترهای سه بعدی «دسکتاپ متال» چاپ اجسام فلزی در دفاتر کاری را میسر می کنند [تماشا کنید]

بسیاری از مهندسان همیشه این آرزو را در سر داشته اند تا بتوانند روی میز کار خود، اجسام فلزی را توسط پرینترهای سه بعدی تولید کنند. حالا پرینترهای کمپانی «دسکتاپ متال» (Desktop Metal) در آینده ای نه چندان دور می آیند تاامکان انجام این کار را برای علاقه مندان مهیا سازند.

گفتنی است «استودیو پرینتر» (Studio Printer) دستگاهی ۴۹,۹۰۰ دلاری است که امکان پرینت اجسام فلزی را به صورت لایه لایه همانند آنچه که پیشتر در پرینترهای سه بعدی مرسوم دیده ایم، مهیا می سازد.

از نظر مواد مصرفی هم باید عنوان کرد که پرینتر مذکور قادر است از ۲۰۰ آلیاژ مختلف به همراه پودرهای فلزی معمول در ریخته گری تزریقی، استفاده کند. همچنین بنابر ادعای کمپانی سازنده، کیفیت قطعات تولیدی هم با قطعات ساخته شده به روش ریخته گری تزریقی برابری می کند.

پرینتر مذکور قادر است از ۲۰۰ آلیاژ مختلف به همراه پودرهای فلزی ریخته گری تزریقی، استفاده کند

لازم به ذکر است «دسکتاپ متال» مدعی شده که سیستم آنها ده ها برابر ارزان قیمت تر از فناوری های تولیدی مبتنی بر لیزر بوده و علاوه بر آن ساده تر و ایمن تر هم هست.

کمپانی سازنده علاوه بر پرینتر سه بعدی، یک کوره را هم عرضه می کند که از نظر اندازه بسیار بزرگتر از خود پرینتر بوده و با استفاده از ترکیب اشعه مایکروویو و فشار گاز به جسم تولید شده حرارت می دهد.

ناگفته نماند شرکت «دسکتاپ متال» باندل مورد اشاره را با قیمت ۱۲۰,۰۰۰ دلار از شهریور سال جاری راهی بازار می کند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato