گزارش مالی AMD: افزایش درآمد و کاهش زیان خالص به ۷۳ میلیون دلار

گزارش مالی AMD: افزایش درآمد و کاهش زیان خالص به ۷۳ میلیون دلار

شرکت Advanced Micro Devices که آن را با نام اختصار AMD می شناسیم، امروز گزارش مالی عملکرد سه ماه منتهی به یکم آوریل را ارائه داده که چندان هم وضعیت مناسبی را تشریح نکرده و باعث افت ارزش ۸.۳ درصدی ارزش سهام آن شده است.

مشکل اصلی از درآمدهای بخشی بوده که چیپ های سرور توسعه داده و فروش کمتر از حد انتظار در این قسمت، به درآمد کلی AMD ضربه زده است. البته بخش توسعه چیپ های سرور و چیپ های مخصوص کنسول های بازی، توانسته ۵ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال پیش رشد کند ولی به برآورد اصلی تحلیلگران که ۴۴۲.۱ میلیون دلار بود، نرسیده است.

درآمد کلی AMD در دوره سه ماهه منتهی به یکم آوریل ۲۰۱۷، با ۱۸.۳ درصد افزایش، ۹۸۴ میلیون دلار گزارش شده و شرکت مورد بحث مشمول زیان خالص ۷۳ میلیون دلاری (۸ سنت به ازای هر سهم) شده است. AMD در مقایسه با سال گذشته توانسته حجم زیان ها را کاهش دهد چرا که در دوره سه ماهه مشابه سال پیش، زیان خالص ۱۰۹ میلیون دلاری را به ثبت رسانده بود.

توسعه و عرضه پردازنده های «Ryzen» را می توان یکی از عوامل اصلی این موضوع دانست و بازخوردی که منتقدان و کاربران به این پردازنده ها داشته اند بسیار مثبت بوده و حتی این شرکت را به میدان رقابت با اینتل بازگردانده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato