کوالکام به دنبال ممنوعیت واردات آیفون به خاک ایالات متحده است

کوالکام به دنبال ممنوعیت واردات آیفون به خاک ایالات متحده است

به نظر می رسد که مجادله قانونی میان اپل و کوالکام به نقاط خطرناکی رسیده و به گزارش خبرگزاری Bloomberg، کوالکام به دنبال ممنوعیت واردات موبایل های آیفون به ایالات متحده است. مدتی پیش هم این کمپانی اعلام کرد که پیش بینی سوددهی خود طی سال مالی جدید را به خاطر ممانعت تامین کنندگان اپل از پرداخت بدهی های خود کاهش داده است.

هنوز اطلاعات بیشتری در این زمینه در دسترس نیست و مشخص نشده که کوالکام چگونه می خواهد دادگاه را به رای علیه واردات آیفون به کشور آمریکا مجاب سازد. با این همه، شکی نیست که این اتفاق صدمات جبران ناپذیری به اپل خواهد زد و این کمپانی ساکن کوپرتینو، با چنگ و دندان در برابر چنین اتفاقی مقاومت خواهد کرد.

این اتفاق صدمات جبران ناپذیری به اپل خواهد زد و این کمپانی ساکن کوپرتینو، با چنگ و دندان در برابر آن مقاومت خواهد کرد

مجادله اپل و کوالکام از زمانی آغاز شد که اپل با تشکیل پرونده ای قانونی، بزرگترین تامین کننده قطعات چیپست را به سو استفاده از تسلط خود بر بازار با هدف دریافت هزینه حق امتیاز بیشتر و اجبار کمپانی های مختلف به خرید پتنت هایش محکوم و درخواست غرامتی ۱ میلیارد دلاری کرد. در همین حین، کوالکام نیز با تشکیل پرونده ای متقابل علیه اپل اعلام کرد که این ادعا کاملاً بی اساس بوده و اپل مشغول وارونه جلوه دادن حقایق است.

مدیرعامل اپل، تیم کوک تا به امروز بارها به صورت عمومی به صحبت درباره مجادله قانونی کمپانی زیر نظر خود با کوالکام پرداخته؛ با این حال وی انتظار دارد که این پرونده برای مدتی زیادی به طول انجامد. ضمناً گفتنی است موبایل های آیفون اپل از آن جهت وارداتی به حساب می آیند که در خاک چین تولید و سپس به ایالات متحده منتقل می شوند.

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato