ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گزارش مالی فیسبوک منتشر شد؛ درآمد 8 میلیارد دلاری از حدود 2 میلیارد کاربر فعال

فیسبوک باز هم فصل مالی درخشانی را پشت سر گذاشت و سال 2017 را با قدرت هرچه بیشتر آغاز کرد. این کمپانی در سه ماهه نخست سال جاری به 8.03 میلیارد دلار درآمد و 1.04 ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰

فیسبوک باز هم فصل مالی درخشانی را پشت سر گذاشت و سال 2017 را با قدرت هرچه بیشتر آغاز کرد. این کمپانی در سه ماهه نخست سال جاری به 8.03 میلیارد دلار درآمد و 1.04 دلار سود به ازای هر سهم رسیده که به مراتب از پیش بینی 0.87 دلاری قبلی بالاتر است. تعداد کاربران این شبکه اجتماعی نیز از 1.86 میلیارد در سه ماهه گذشته، به 1.94 میلیارد رسیده که رشد 4.3 درصدی را نشان می دهد.

تعداد کاربران فعال روزانه فیسبوک به 1.28 میلیارد نفر رسیده است

با توجه به این عملکرد، فیسبوک به زودی به 2 میلیارد کاربر خوهد رسید. تعداد کاربران فعال روزانه در این وب سایت از 1.23 میلیارد نفر در سه ماهه قبل به 1.28 میلیارد نفر رسیده. با اینکه کمپانی مورد بحث طی ماه های اخیر با مواردی همچون اخبار کذب، اشاعه خشونت از طریق پلتفرم ویدیویی و اتهام کپی برداری از اسنپ چت دست و پنجه نرم می کرده، اما باز هم توانسته تعداد کاربران ماهانه اش را در آمریکا و کانادا به میزان 3 میلیون نفر، و در منطقه آسیا 43 میلیون نفر افزایش دهد.

گفتنیست کارشناسان حوزه اقتصاد، درآمد 7.83 میلیارد دلاری را برای غول شبکه های اجتماعی پیش بینی کرده بودند و فیسبوک به راحتی این رقم را پشت سر گذاشت. با این حال ارزش سهام این کمپانی در آغاز امروز با کاهش 68 سنتی به 151.80 دلار رسیده و در ادامه معاملات با افت 2.37 درصدی روبرو شده است.

طبق گزارش امروز، بیش از 85 درصد درآمد تبلیغات فیسبوک از پلتفرم موبایل به دست می آید که در مقایسه با سه ماهه گذشته حدود 1 درصد افزایش یافته و به 6.7 میلیارد دلار رسیده. سود خالص سه ماهه نخست سال جاری میلادی هم 3.06 میلیارد دلار گزارش شده که رشد 76 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

لازم به ذکر است تمرکز فیسبوک بر کشورهای در حال توسعه با ارائه اپلیکیشن هایی همچون فیسبوک لایت، مسنجر لایت و حالت آفلاین اینستاگرام، نقش قابل توجهی در این پیشرفت ایفا کرده اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی