شیائومی دلایل خود برای حذف جک هدفون از پرچمدار می 6 را شرح می دهد

شیائومی دلایل خود برای حذف جک هدفون از پرچمدار می 6 را شرح می دهد

با عرضه موبایل Mi 6 از سوی شیائومی، این کمپانی چینی هم مثل بسیاری دیگر از تولیدکنندگان موبایل، مسیر اپل را در پیش گرفت و جک ۳.۵ میلی متری هدفون را از پرچمدار تازه اش حدف کرد. اگرچه این حرکت طی یک سال اخیر در میان تولیدکنندگان فراگیر شده، اما قشر اعظمی از مشتریان کماکان ترجیح می دهند به جای USB-C یا هدفون های وایرلس، از هدفون های سنتی تر استفاده کنند.

بعد از معرفی و عرضه شیائومی می ۶، این سوال برای بسیاری پیش آمد که کمپانی چینی، چه دلیلی برای اتخاذ این تصمیم دارد. حالا کمپانی مورد اشاره بیانیه ای منتشر کرده و دلایل خود را شرح داده است:

اسمارت فون ها محصولاتی به شدت یکپارچه هستند و فضای داخلی آنها ارزشمند است. با حذف جک هدفون، ما می توانیم به فضایی برای دیگر قطعات مانند باتری بزرگتر دسترسی داشته باشیم. پخش صدا از طریق پورت USB Type-C در حال فراگیری است و کیفیت صدای بسیار خوبی به ارمغان می آورد.

باتری بزرگ مورد اشاره از سوی شیائومی، تنها ۱۰.۵ درصد از پرچمدار سال پیش کمپانی، یعنی می ۵ بزرگتر است. می ۶ به همراه ظرفیت باتری ۳۳۵۰ میلی آمپر ساعتی به دست مشتریان می رسد که نسبت به باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی می ۵، احتمالا تفاوت چندان چشمگیری در عمر باتری ایجاد نخواهد کرد.

باتری بزرگ مورد اشاره از سوی شیائومی، تنها ۱۰.۵ درصد از پرچمدار سال پیش کمپانی بزرگتر است

ضمناً گفتنی است که سامسونگ هم با عرضه خانواده گلکسی اس ۸ به همراه جک ۳.۵ میلی متری هدفون، نه تنها ظرافت دستگاه را حفظ کرد بلکه باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری را نیز در اختیار مشتریان گذاشت که می تواند برای یک روز پر مشغله، کافی باشد.

البته شاید دلیلی که شیائومی به آن اشاره نکرده را بتوان دشواری تعبیه دوربین دوگانه در کنار جک هدفون تلقی کرد؛ اما بهرحال به نظر نمی رسد که تنها ۳۵۰ میلی آمپر بیشتر، ارزش حذف جک هدفون و به دردسر انداختن کاربران را داشته باشد.

ویجیاتو

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato