اسنپدراگون 845 بر پایه فرایند 7 نانومتری ساخته شده و در مرحله تست قرار دارد

اسنپدراگون 845 بر پایه فرایند 7 نانومتری ساخته شده و در مرحله تست قرار دارد

طبق گزارشات نسل بعدی چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام هم اکنون در دست توسعه قرار دارد. بر این اساس، این سیستم روی چیپ، اسنپدراگون ۸۴۵ نام خواهد داشت و بناست که برپایه فرایند ۷ نانومتری توسعه داده شود.

در این گزارش همچنین تایید شده که TSMC ماه گذشته توسعه فرایند ۷ نانومتری را آغاز کرده و حالا در مرحله تست آن قرار دارد. با در نظر داشتن اطلاعات جسته و گریخته ای که از توسعه این نیمه رسانا منتشر می شود، می توان انتظار داشت که اسنپدراگون ۸۴۵ سال آینده وارد بازار شود.

هوآوی، انویدیا و مدیاتک هم مشغول تست فرایند ۷ نانومتری هستند

برخی البته اینطور گمانه زنی کرده اند که چیپست مذکور همراه با گلکسی اس ۹ سامسونگ به بازار عرضه می شود. البته باید اضافه کنیم صرفا کوالکان نیست که در نظر دارد از فرایند ۷ نانومتری در تهیه چیپست هایش بهره بگیرد بلکه نام هایی نظیر هوآوی، انویدیا و مدیاتک را هم می توان در این میان پیدا کرد.

در گزارشی که پیرامون تراشه بعدی کوالکام منتشر شده، همچنین اشاره گردیده که استفاده از این فرایند تولید، به ساخت چیپست هایی به مراتب سریع تر با بهبود ۲۵ تا ۳۵ درصدی در عملکردشان نسبت به انواع ۱۰ نانومتری منجر خواهد شد.

نکته دیگر آنکه این بهبودها همزمان خواهند شد با کاهش محسوس ابعاد و اندازه کلی چیپست های جدید که البته در نهایت می توانند به ساخت اسمارت فون هایی با ضخامت کمتر بیانجامند.

اگر خاطرتان باشد ماه پیش نیز گزارشی مشابه در همین رابطه منتشر شد که نشان می داد اسنپدراگون ۸۴۵ هم اکنون در دست ساخت قرار دارد و بناست در گلکسی اس ۹ سامسونگ مورد استفاده قرار گیرد.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato