مایکروسافت به پشتیبانی از نسخه اولیه ویندوز 10 خاتمه داد

مایکروسافت به پشتیبانی از نسخه اولیه ویندوز 10 خاتمه داد

مایکروسافت دیگر از نسخه اولیه ویندوز ۱۰ پشتیبانی نمی کند.

اگر خاطرتان باشد بیلد ۱۵۰۷ از ویندوز ۱۰ ابتدا در ۲۹ جولای سال ۲۰۱۵ منتشر شد و از آن زمان تاکنون غول نرم افزاری آپدیت های متعددی را برای سیستم عامل محبوب خود ارائه داد که عمده ترینشان را می توان Creators Update (نسخه ۱۷۰۳) و به روزرسانی سالانه آن (ورژن ۱۶۰۷) دانست.

البته این را هم اضافه کنیم که بنا بود پشتیبانی از نسخه اولیه ویندوز ۱۰ در مارس ۲۰۱۷ تمام شود اما مایکروسافت آن را به تعویق انداخت و امروز آخرین روز پشتیبانی از آن است.

شرکت ردموندی اعلام کرده دستگاه هایی که هنوز هم از این نسخه ویندوز ۱۰ بهره می گیرند همچنان می توانند به فعالیت خود ادامه دهند اما دیگر آپدیت های امنیتی و کیفی مایکروسافت را دریافت نخواهند کرد و در نتیجه در برابر حملات مخرب آسیب پذیر خواهند بود.

شرکت مذکور همچنین اعلام کرده که نسخه های ذکر شده در پایین نیز در معرض خطر قرار دارند:

  • ویندوز ۱۰ هوم
  • ویندوز ۱۰ پرو
  • ویندوز ۱۰ اجوکیشن
  • ویندوز ۱۰ انترپرایز

با این حال اما، این کمپانی همچنان به ارائه آپدیت برای سیستم های بهره مند از Windows 10 Enterprise 2015 LTSB و Windows 10 IoT Enterprise 2015 LTSB ادامه خواهد داد و توضیح داده که چون زمان پشتیبانی را یکبار قبلا به عقب انداخته دیگر این کار را نخواهد کرد.

برای مشخص شدن نسخه سیستم عامل مورد استفاده تان می توانید دکمه های ویندوز و R را بگیرید و سپس عبارت winver را بزنید. در صورتی که سیستم بیلد ۱۵۰۷ را به شما نشان داد می توانید از طریق این لینک نسبت به دانلود آخرین و جدیدترین نسخه ویندوز ۱۰ اقدام نمایید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato