جمع بندی کنفرانس بیلد 2017 مایکروسافت؛ مروری بر 9 نکته مهم

جمع بندی کنفرانس بیلد 2017 مایکروسافت؛ مروری بر 9 نکته مهم

جمع بندی کنفرانس بیلد 2017 مایکروسافت؛ مروری بر 9 نکته مهم

دقایقی پیش نطق اصلی مایکروسافت در کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ به پایان رسید. غول ردموندی در نخستین روز این رویداد به رونمایی از محصولات و سرویس هایی پرداخت که بیش از کاربران عادی، توسعه دهندگان را هدف گرفته بودند.

با این وجود تمامی آن ها می توانند بر آینده پلتفرم ویندوز تأثیر گذار باشند. در این پست ۹ مورد از مهم ترین محصولات و سرویس هایی که طی اولین روز کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ معرفی شدند را با هم مرور خواهیم کرد:

بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر برای ویندوز ۱۰

بله درست است؛ ویندوز ۱۰ حالا در بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه نصب شده که آمار قابل توجهی است. مایکروسافت ضمنا در جریان کنفرانس بیلد اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر به طور ماهیانه از مجموعه نرم افزارهای آفیس استفاده می کنند.

همچنین اعلام شد که در حال حاضر دستیار هوشمند کورتانا هم بیش از ۱۴۱ میلیون کاربر دارد.

Azure Batch AI Training

همانطور که از عنوان سرویس پیداست، Azure Batch AI Training  امکان توسعه و تعلیم شبکه های عصبی عمیق را به صورت دسته ای، در پلتفرم پردازش ابری مایکروسافت یعنی آژور فراهم می کند.

محصول مورد بحث در واقع یک بستر توسعه هوش مصنوعی کنترل شده است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بدون نگرانی بابت زیرساخت ها، روی مدل های خود تمرکز کنند.

پایگاه داده آژور برای MySQL و PostgresSQL

این سرویس برای اطمینان دادن به توسعه دهندگان ارائه می شود تا بتوانند از دیتابیس مورد علاقه خود روی آژور بهره گیرند. تا به امروز برای استفاده از MySQL و PostgreSQL روی آژور، توسعه دهندگان به ماشین های مجازی احتیاج داشتند. اما حالا غول ردموندی با ارائه این سرویس جدید می خواهد دسترسی بالا، حفاظت از داده و بازیابی سریع را در کنار مقیاس بندی ساده، در اختیار کاربران قرار دهد.

ارائه آژور برای کسب و کارهای بیشتر

مایکروسافت خواهان آن است که فروشندگان مستقل نرم افزار یا به اختصار ISV های بیشتری از پلتفرم آژور استفاده کنند، به همین خاطر تلاش کرده تا انگیزه بیشتری در آن ها ایجاد کند. مطمئنا این خبر هیچ جذابیتی برای کاربران معمولی ویندوز ندارد، اما شکی نیست که توسعه دهندگان از شنیدن آن بسیار خوشحال شده اند.

رونمایی از سرویس پایگاه داده ابری Azure Cosmos DB

این سرویس را می توان بزرگ ترین خبر کنفرانس بیلد امسال در حوزه Azure دانست. سرویس پایگاه داده ابری جدید مایکروسافت کاملاً از پایه طراحی شده و می تواند خدمات ابری و داده ای را در مقیاسی بسیار وسیع و در سطح جهانی ارائه دهد، که یقینا برای توسعه دهندگان کاربردهای بسیار زیادی خواهد داشت.

سرویس های ادراکی بیشتر

مایکروسافت در جریان بیلد از ارتقای سرویس های ادراکی (Cognitive Services) خود خبر داد و اپلیکیشن ها و سرویس های جدیدی را در این حوزه معرفی کرد. یکی از آن ها Video Indexer نام دارد که می تواند ویدیوها را به ۱۰ زبان پشتیبانی شده توسط مترجم مایکروسافت ترجمه کرده و پس از انجام این کار به آن ها زیرنویس اضافه کند

از دیگر سرویس های ادراکی که طی رویداد بیلد از آن ها رونمایی شد می توان به  Bing Custom Search، Custom Vision Service و  Custom Decision Service اشاره کرد.

ساخت اسپیکر مجهز به کورتانا توسط HP

با ورود جدی کورتانا به دنیای اسپیکرهای هوشمند، شکی نیست که رقابت اسپیکرهای آمازون اکو و گوگل هوم داغ تر از همیشه خواهد شد. مایکروسافت امروز در کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ خود اعلام کرد که با اچ پی قراردادی امضا کرده تا در تولید این دستگاه ها مشارکت داشته باشد. به جز این، اطلاعات بیشتری ارائه نشد اما بعید نیست که دستگاه مورد نظر، پاییز امسال از راه برسد و از سیستم صوتی Bang & Olufsen بهره ببرد.

رونمایی از Presentation Translator

 

پلاگین Presentation Translator که امکان افزودن آن به اپلیکیشن دسکتاپ پاور پوینت وجود دارد، با استفاده از رابط برنامه نویسی Translation مایکروسافت، محتویات اسلاید شما را به صورت آنی و همزمان به ۱۰ زبان مختلف ترجمه می کند و در عین حال، آسیبی به فرمتی که برای اسلاید هایتان در نظر گرفته اید وارد نمی سازد.

ویژوال استودیو برای مک

بالاخره اپلیکیشن ویژوال استودیو برای مک از حالت پیش نمایش خارج شد و حالا کلیه کاربران این پلتفرم می توانند به نسخه کامل آن برای برنامه نویسی دسترسی داشته باشند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل