مایکروسافت سرویس ابری Azure IoT Edge را برای دستگاه های اِج معرفی کرد

همانطور که می دانید کنفرانس بیلد مایکروسافت همانند هرساله در حال برگزاری است و غول نرم افزاری دنیا در آن آخرین پیشرفت ها و سرویس های خود را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. بر همین اساس هم امشب اهالی ردموند از یک سرویس ابری تازه با عنوان «Azure IoT Edge» رونمایی کردند که قابلیت تحلیل های پیشرفته و هوش مصنوعی را در اختیار دیوایس های اِج (گونه ای خاص از روترها هستند) قرار می دهد.

از قرار معلوم سرویس تازه مایکروسافت قرار است ارتباطی میان کدها و سرویس ها برقرار کند تا آنها بتواند به شکلی ایمن میان فضای ابری و دستگاه اِج حرکت کرده و هوشمندی را در دیوایس های اینترنت اشیا منتشر کنند.

همچنین گفته می شود که توسعه دهندگان می توانند به سادگی مایکروسافت آژور را با سرویس های شخص ثالث یکپارچه کنند تا یک اپلیکیشن شخصی سازه شده اینترنت اشیا را با مفاهیم کسب و کار خود تولید کنند.

همچنین دیوایس های اِج از این پس می توانند کارایی قابل اتکایی را حتی در زمانی که به شبکه دسترسی ندارند یا گه گاه به فضای ابری متصل می شوند، داشته باشند. گفتنی است هرگاه دستگاه ها دوباره به شبکه متصل شوند به صورت خودکار آخرین وضعیت خود را همگام سازی می کنند و به کارایی خود بدون وقفه ادامه می دهند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟