مایکروسافت می خواهد کورتانا همیشه همراه شما باشد

ایده مایکروسافت برای گسترش حضور کورتانا در زندگی ما، فراتر از یک اسپیکر که روی کابینت آشپزخانه قرار گرفته می رود. در رویداد بیلد 2017، این شرکت نشان داد که چطور می تواند دستیار خود را هر لحظه و همه جا با شما همراه کند.

با استفاده از Cortana Skills Kit، توسعه دهندگان می توانند به توانایی های کورتانا افزوده و قابلیت های جدید آن را در ویندوز 10، اندروید و iOS به کار بگیرند. اگر همین حالا یک قابلیت برای الکسای آمازون توسعه داده باشند، می توانند آن را برای کورتانا نیز فراهم آورند.

ایده کلی این است که کورتانا را روی موبایل گرفته تا هر وسیله دیگری که مردم در طول روز با آن تعامل دارند داشته باشیم. برای نمایش این قابلیت ها، مایکروسافت روی استیج اجرای جالبی داشت.

مهم نیست که شما در ماشین نشسته اید و می خواهید قرار ملاقاتی را در تقویم خود علامت بزنید یا در آشپزخانه مشغول پختن غذا هستید. مایکروسافت برای نمایش بهتر این قابلیت، یک ماکت از ماشینی را روی استیج قرار داده بود. خوشبختانه کورتانا متوجه می شود که شما پشت لپ تاپ خود نیستید و حین رانندگی هستید.

لازم نیست حتما نکات مورد نیازتان را برای کورتانا تایپ کنید تا متوجه شود چه می گویید، فقط کافی است با او گفتگو کنید، بدون لمس هیچ نمایشگری. حالا تصور کنید حضور همه جانبه کورتانا با دیگر سرویس های مایکروسافت هم ترکیب شود و همه اطلاعاتتان را یک جا و در هر مکانی داشته باشید.

موبایلت

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟