سامسونگ قافیه را باخت؛ Oppo R9s پرفروش ترین موبایل اندرویدی در سه ماهه اول 2017

سامسونگ قافیه را باخت؛ Oppo R9s پرفروش ترین موبایل اندرویدی در سه ماهه اول 2017

اگر کسی از شما بپرسد که به نظرتان، کدام موبایل هوشمند اندرویدی توانسته طی سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی به بیشترین میزان فروش دست یابد چه می گویید؟ احتمالاً با یکی از موبایل های سامسونگ آغاز خواهید کرد؛ اما در اشتباه هستید. چرا که در کمال تعجب، پر فروش ترین موبایل در این بازه زمانی، میان رده Oppo R9s بوده است.

این مسئله در نوع خود بسیار جالب و تعجب آور به نظر می رسد، اما می توان حدس زد که پیشی گرفتن Oppo R9s از تمام مدل های موبایل، احتمالاً ارتباطی به حوادث ناگوار گلکسی نوت ۷ کره ای ها داشته است. اگر فروش این دستگاه کماکان طی سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۷ ادامه می یافت، به احتمال فراوان قافیه را به همتای چینی خود نمی باخت.

R9s سومین موبایل محبوب در این بازه زمانی بوده و در جایگاه اول و دوم هم آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل جای گرفته اند

لازم به اشاره است که Oppo، موبایل هوشمند R9s را به صورت رسمی تنها در چند بازار محدود عرضه کرده که فروش ۸.۹ میلیون واحدی این دستگاه طی سه ماهه نخست ۲۰۱۷ را تحسین برانگیزتر از قبل می کند. در مجموع، R9s سومین موبایل محبوب در این بازه زمانی بوده و در جایگاه اول و دوم هم دو موبایل آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل جای گرفته اند.

آیفون ۷، فروشی ۲۱.۵ میلیون واحدی را پشت سر گذاشته و مدل پلاس این خانواده هم توانسته به فروش ۱۷.۴ میلیون واحدی دست یابد؛ اما یکبار دیگر باید خاطر نشان کرد که موبایل های اپل در سراسر جهان عرضه می شوند و Oppo R9s که در جایگاه سوم به چشم می خورد، از چنین مزیتی برخوردار نیست.

اما گذشته از پرچمداران Oppo و اپل، مدل ۲۰۱۶ دو موبایل گلکسی J3 و J5 سامسونگ هم توانسته اند به ترتیب با فروش ۶.۱ میلیون و ۵ میلیون واحدی، در رده چهارم و پنجم جدول فروش اسمارت فون های سه ماهه نخست سال جاری میلادی قرار گیرند. این پنج موبایل در کنار یکدیگر، یک ششم از مجموع فروش اسمارت فون ها در سراسر جهان را طی بازه زمانی مورد اشاره به خود اختصاص داده اند.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato