مایکروسافت برای تسخیر دنیای فناوری، یک بار دیگر شعار خود را تغییر داد

وقتی که ساتیا نادلا به عنوان مدیرعامل مایکروسافت در سال 2014 برگزیده شد، با شعار جدید خود، اولویت را به موبایل و کلود داد. این شعار برای مایکروسافت یک اتفاق مهم بود. طی دهه های قبلی و از زمان پدید آمدن شرکت، مدیران به ویندوز بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دادند.

در همین حین و طی سال های اخیر، بازار ویندوز اشباع شد و ویندوز فون هم به شکل ناامید کننده ای سرمایه شرکت را از بین برد. نادلا اما با این تمرکز سر کار آمد که آنچه می سازند نه فقط روی پلتفرم های مایکروسافت، بلکه روی همه دستگاه ها اجرا شود.

اما حالا او در رویداد مایکروسافت بیلد 2017 راه «جهان بینی» را در پیش گرفته و شعار جدیدی ارائه می دهد که پیشرفت های اخیر را در زمینه تکنولوژی به نمایش می گذارد. حالا شعار مایکروسافت «کلود هوشمند» است.

نادلا می گوید: «دیگر شعار اول موبایل را نداریم. تجربه کاربری به خودی خود تمام دیوایس های شما را پوشش خواهد داد.»

به بیان ساده تر، نادلا معتقد است که فضای ابری هوشمند قرار است هوش مصنوعی را در تمام اپلیکیشن ها و سرویس ها قرار دهد. هدف این است که روی هر پلتفرمی باشید، چه پی سی، چه موبایل و حتی دستیار هوشمند، همه اطلاعات شما همیشه با شما هست.

حالا شعار مایکروسافت «کلود هوشمند» است.

در پشت پرده، مفهوم گفته های نادلا آن است که سرویس ها، برنامه ها و شبکه های متعلق به مایکروسافت نظیر آفیس 365، لینکداین، کورتانا و... قرار است بخش اعظمی از این فضا باشند. با همین رویکرد، نادلا می گوید که مایکروسافت به توسعه دهنده ها اجازه می دهد با تکنولوژی اش، هوش مصنوعی و دیگر فناوری های کلیدی را توسعه دهند.

تصور کنید که محصولات مایکروسافت روی اندروید و iOS هم وجود داشته باشند. با پدید آمدن فناوری های جدیدی مثل آمازون اکو، هدست های واقعیت مجازی و افزوده و تبدیل شدن داشبورد ماشین ها به یک کامپیوتر حرفه ای، مایکروسافت می خواهد یک بار دیگر تغییر در دیدگاه خود ایجاد کند و فناوری های جدیدتر را در آغوش بگیرد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟