اپل 200 میلیون دلار صرف خرید استارتاپ فعال در حوزه هوش مصنوعی کرد

اپل 200 میلیون دلار صرف خرید استارتاپ فعال در حوزه هوش مصنوعی کرد

کمپانی های بزرگ دنیا روز به روز بیشتر به سمت یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی می روند و اپل نیز به عنوان یکی از رهبران بازار، از این قاعده مستثنی نیست. شرکت مذکور در همین راستا استارتاپ «Lattice Data» که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می کند را به قیمت ۲۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

ساختارمندسازی داده‌های بی ساختار، مهمترین تخصص لَتیس دیتا است

قرارداد مربوط چند هفته پیش منعقد شده و به واسطه آن، حدود ۲۰ مهندس از لَتیس دیتا به اپل ملحق شده اند. تخصص استارتاپ مذکور در زمینه «Dark Data» است؛ داده های به هم ریخته ای که در شبکه های کامپیوتری ذخیره شده و فرمت و ساختار مناسبی برای دسترسی و آنالیز توسط شرکت ها ندارند.

لَتیس دیتا که در سال ۲۰۱۵ و توسط تیمی از دانشجویان دانشگاه استنفورد بنیانگذاری شده بود، داده های بدون ساختار را دریافت کرده، و با استفاده از یادگیری ماشینی آنها را ساختارمند می نماید، و نهایتاً در اختیار شرکت ها و نهادهای مربوط قرار می دهد.

لازم به ذکر است این استارتاپ پیش از اینکه توسط اپل تصاحب شود، مذاکراتی در جهت ارتقای عملکرد دستیارهای هوشمند با بعضی شرکت ها داشته است؛ از این رو احتمال می رود کمپانی ساکن کوپرتینو بتواند برای بهبود عملکرد سیری نیز از مهندسین جدید خود استفاده کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato