جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در تابستان و با معرفی سالن اشتغال برگزار می شود

بیست و سومین نمایشگاه الکامپ با معرفی «سالن اشتغال» و برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در کنار سالن‌های الکام استارز، الکام گیمز و همین‌ طور مشارکت شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۳۰ تیر ماه به مدت چهار روز و با اختصاص کل فضای نمایشگاهی به آن برگزار می‌شود. 

نشست خبری الکامپ بیست و سوم با حضور «ناصر علی سعادت»، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، «باقر بحری»، مسئول کمیته اجرایی الکامپ و «آزاد معروفی»، عضو کمیته اجرایی برگزار شد و گزارشی از آخرین وضعیت پیش ثبت‌ نام شرکت‌ های متقاضی و اعلام طرح‌ های جدید برای الکامپ بیست و سوم ارائه شد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در ابتدای مراسم گفت: «موفق شدیم طی سه سال به مطالبات چندین ساله صنف از نمایشگاه الکامپ دست پیدا کنیم. تغییر زمان برگزاری نمایشگاه از فصل زمستان به تابستان و اختصاص کل فضای نمایشگاهی به الکامپ از مطالبات دیرینه صنف ICT بود که به آن دست‌یافتیم. بااین‌حال فاصله برگزاری دو دوره نمایشگاه کم شده است که یک‌بار باید این سختی را تحمل‌کنیم تا از این پس الکامپ طبق روال برگزار شود.»

او با اشاره به مزیت‌های تغییر زمان برگزاری الکامپ از زمستان به تابستان، گفت: «بهره‌مندی از فضاهای بیرونی نمایشگاه بدون نگرانی از بارش برف و باران و همین‌طور کنترل ترافیک در زمان برگزاری نمایشگاه که یکی از دغدغه‌های الکامپ گذشته بود با تغییر زمان به فصل تابستان و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها رفع می‌شود.»

استقبال از الکامپ در مرحله پیش ثبت‌نام

سعادت آماری از وضعیت پیش ثبت‌نام‌ها نیز ارائه کرد: «تاکنون بیش از 611 مجموعه در مرحله پیش ثبت‌نام الکامپ بیست و سوم تقاضای خود را اعلام کردند که در مجموع با احتساب فضاهای داخلی و بیرونی 63 هزار متر به ثبت رسیده است که از این مقدار 58 هزار متر ریالی است و پنج هزار و 300 متر تقاضای ارزی داده شده علاوه برآن 8 هزار متر فضای بیرونی پیش ثبت‌نام شده است.

با فرصت ایجادشده در الکامپ بیست و سوم می‌توانیم متراژ درخواستی شرکت‌ها را بدون هیچ‌گونه کاهشی در اختیارشان قرار دهیم.»

سالن اشتغال در الکامپ بیست و سوم

سالن اشتغال یکی از تمایزهای الکامپ امسال است و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در رابطه با آن چنین نظری داشت:

«سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزاری نمایشگاه را ابزاری برای رسیدن به اهداف صنفی می‌داند و به همین دلیل در تکمیل زنجیره کارآفرینی که در سالهای گذشته با حمایت از استارتاپ ها آغاز کردیم امسال سالن اشتغال (HR Market) را راه‌اندازی می‌کنیم.

در دو دوره الکامپ گذشته از استارتاپ ها حمایت کردیم و امیدواریم موفق به توسعه کسب‌وکار خود شده باشند که در این صورت به‌عنوان کارآفرین به نیروی انسانی کارآمد نیاز خواهند داشت که در این راستا سالن اشتغال را برای پیوند جویندگان کار با شرکت‌های جویای نیروی انسانی برپا می‌سازیم تا این حلقه از زنجیره صنعت نیز مهیا شود.»

برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای

بخش مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در سطح ملی برای اولین بار در الکامپ حضور خواهد داشت. فینال این مسابقات در یک سالن اختصاصی طی چهار روز در الکامپ برگزار می‌شود و به این ترتیب گیمرها و مخاطبان بازی‌ های رایانه‌ ای هم می توانند به مخاطبان اصلی الکامپ اضافه شوند. 

آغاز پیش ثبت‌نام الکام استارز از 26 اردیبهشت‌ ماه

سعادت در ادامه به سالن الکام استارز اشاره کرد: «اقداماتی که در سال های پیش انجام شده امسال توسعه‌ یافته و با کیفیت بهتری به الکامپ می‌آیند. سالن الکام استارز هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی رشد خواهد داشت. در الکامپ بیست و یکم 80 استارتاپ با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به الکامپ آمدند در الکامپ بیست و دوم نیز 250 استارتاپ آمدند. امسال نیز بدون تردید سالنی بزرگ‌تر، با امکانات و کیفیت بهتر در اختیار الکام استارز قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان در ادامه از آغاز پیش ثبت‌نام کسب‌وکارهای نوپا در نمایشگاه الکامپ بیست و سوم خبر داد و گفت: «سه‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه استارتاپ ها می‌توانند از طریق سایت elecomstars.irannsr.org اقدام به پیش ثبت‌ نام کنند.

الکامپ بیست و سوم رویداد محور می‌شود

مسئولین برگزاری الکامپ، می خواهند این نمایشگاه را از شیوه سنتی خود به سمت نمایشگاهی رویداد محور سوق دهند. از جمله برنامه‌هایی که به‌صورت نمادین در این دوره از نمایشگاه برگزار می‌شود، شامل برگزاری کنفرانس های تخصصی با حضور صاحب نظران بین‌ المللی، برگزاری مسابقات دو میدانی دو کیلومتر و پنج کیلومتر و مسابقات با ویلچر خواهد بود.

سعادت در ادامه گفت: «تقسیم‌بندی موضوعی نمایشگاه را همچنان ادامه می‌ دهیم با این‌ وجود اجباری نیست و شرکت‌ ها در صورت تمایل می‌توانند خارج از تقسیم بندی های موضوعی در هر بخشی از نمایشگاه حضورداشته باشند. رعایت این نکته هم بازدیدکنندگان و هم غرفه داران را قادر می‌سازد در سالن‌های مرتبط با تخصص خودشان حضورداشته باشند.

بحری به راه‌ اندازی بخشی با عنوان الکام شاپر اشاره کرد و افزود: «باوجودیکه فروش محصول و خدمات در فضای نمایشگاهی با محدودیت‌ هایی مواجه است، در حال پیگیری هستیم تا بخش شرقی نمایشگاه را به الکام شاپر اختصاص بدهیم تا فعالان حوزه سخت‌افزار نیز انگیزه بیشتری برای حضور در الکامپ داشته باشند.»

مطالب مرتبط

کتاب الکام استارز و الکام گیمز با آمارهای جامع منتشر خواهد شد

الکام استارز، امسال با گردهمایی ۴۸۰ استارتاپ از روز شنبه آغاز به کار می‌کند تا این کسب‌وکارها خدمات و سرویس‌های خود را به نمایش بگذارند. اما آنچه امسال این گردهمایی را ماندگارتر می‌کند، انتشار کتابی با تمرکز بر الکام استارز و الکام گیمز است؛ کتابی که اطلاعات جامعی در خصوص استارتاپ‌های شرکت‌کننده در این دو بخش... ادامه مطلب

وظیفه اتاق شتاب در الکام استارز چیست؟

اتاق شتاب یا استارتاپ نیترو بخشی در الکام استارز است که تلاش می‌کند مسیر استارتاپ‌ها را هموارتر کرده و به آنها راهنمایی‌های لازم را بدهد. این در حالیست که تعداد حاضرین در الکام استارز به ۴۸۰ استارتاپ رسیده و مشخصاً بخش زیادی از آنها در مراحل اولیه کار خود هستند و می‌توانند از خدمات این... ادامه مطلب

ثبت‌نام در الکام ترندز از پنجم تا دهم تیر ماه

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور خبر می‌دهد که متقاضیان حضور در سالن الکام ترندز تا دهم تیر ماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام در این بخش اقدام کنند.سالن 27 نمایشگاه بین المللی به بخش الکام ترندز که تمرکز به ارائه گرایش‌های نو ، فناوری‌های نوین و قلمروهای آینده صنعت فن آوری اطلاعات و ارتباطات دارد... ادامه مطلب

معاون وزیر ارتباطات: الکامپ و تلکام با هم ادغام می شوند

نصر الله جهانگرد از ادغام الکامپ و تلکام دو نمایشگاه بزرگ حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد . بنا بر صحبت های معاون وزیر ارتباطات این تصمیم بر مبنای اختلافات و مشکلات برای برگزاری الکامپ در سال های اخیر گرفته شده است.جهانگرد در رابطه با مشکلات برگزاری این نمایشگاه گفت: برای الکامپ اصرار زیاد... ادامه مطلب

آیا ارزهای دیجیتال به الکامپ خواهند رسید؟

الکامپ امسال شاهد حضور فین‌تک‌های گوناگونیست و دبیر انجمن فین‌تک ایران در گفتگو با دیجیاتو این مجموعه‌ها را از جدی‌ترین بازیگران الکامپ 97 می‌داند. با این حال مساله‌ای که ممکن است در این بین فقدانش حس شود مساله ارزهای دیجیتال است که هنوز توسط بانک مرکزی به طور رسمی تایید نشده‌اند. با این حال زمزمه‌هایی... ادامه مطلب

معاون وزیر ارتباطات از حضور فعال دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ خبر داد

نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات در نشست خبری اخیر خود از برنامه های دولت برای شرکت در نمایشگاه الکامپ گفت و اظهار داشت در سال پایانی دولت، این نمایشگاه می تواند ماحصل دستاوردهای دولت یازدهم و بخش خصوصی را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در معرض دید همگان قرار دهد.وی اعلام کرد در سالن... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x