بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در تابستان و با معرفی سالن اشتغال برگزار می شود

بیست و سومین نمایشگاه الکامپ با معرفی «سالن اشتغال» و برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در کنار سالن‌های الکام استارز، الکام گیمز و همین‌ طور مشارکت شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۳۰ تیر ماه به مدت چهار روز و با اختصاص کل فضای نمایشگاهی به آن برگزار می‌شود. 

نشست خبری الکامپ بیست و سوم با حضور «ناصر علی سعادت»، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، «باقر بحری»، مسئول کمیته اجرایی الکامپ و «آزاد معروفی»، عضو کمیته اجرایی برگزار شد و گزارشی از آخرین وضعیت پیش ثبت‌ نام شرکت‌ های متقاضی و اعلام طرح‌ های جدید برای الکامپ بیست و سوم ارائه شد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در ابتدای مراسم گفت: «موفق شدیم طی سه سال به مطالبات چندین ساله صنف از نمایشگاه الکامپ دست پیدا کنیم. تغییر زمان برگزاری نمایشگاه از فصل زمستان به تابستان و اختصاص کل فضای نمایشگاهی به الکامپ از مطالبات دیرینه صنف ICT بود که به آن دست‌یافتیم. بااین‌حال فاصله برگزاری دو دوره نمایشگاه کم شده است که یک‌بار باید این سختی را تحمل‌کنیم تا از این پس الکامپ طبق روال برگزار شود.»

او با اشاره به مزیت‌های تغییر زمان برگزاری الکامپ از زمستان به تابستان، گفت: «بهره‌مندی از فضاهای بیرونی نمایشگاه بدون نگرانی از بارش برف و باران و همین‌طور کنترل ترافیک در زمان برگزاری نمایشگاه که یکی از دغدغه‌های الکامپ گذشته بود با تغییر زمان به فصل تابستان و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها رفع می‌شود.»

استقبال از الکامپ در مرحله پیش ثبت‌نام

سعادت آماری از وضعیت پیش ثبت‌نام‌ها نیز ارائه کرد: «تاکنون بیش از 611 مجموعه در مرحله پیش ثبت‌نام الکامپ بیست و سوم تقاضای خود را اعلام کردند که در مجموع با احتساب فضاهای داخلی و بیرونی 63 هزار متر به ثبت رسیده است که از این مقدار 58 هزار متر ریالی است و پنج هزار و 300 متر تقاضای ارزی داده شده علاوه برآن 8 هزار متر فضای بیرونی پیش ثبت‌نام شده است.

با فرصت ایجادشده در الکامپ بیست و سوم می‌توانیم متراژ درخواستی شرکت‌ها را بدون هیچ‌گونه کاهشی در اختیارشان قرار دهیم.»

سالن اشتغال در الکامپ بیست و سوم

سالن اشتغال یکی از تمایزهای الکامپ امسال است و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در رابطه با آن چنین نظری داشت:

«سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزاری نمایشگاه را ابزاری برای رسیدن به اهداف صنفی می‌داند و به همین دلیل در تکمیل زنجیره کارآفرینی که در سالهای گذشته با حمایت از استارتاپ ها آغاز کردیم امسال سالن اشتغال (HR Market) را راه‌اندازی می‌کنیم.

در دو دوره الکامپ گذشته از استارتاپ ها حمایت کردیم و امیدواریم موفق به توسعه کسب‌وکار خود شده باشند که در این صورت به‌عنوان کارآفرین به نیروی انسانی کارآمد نیاز خواهند داشت که در این راستا سالن اشتغال را برای پیوند جویندگان کار با شرکت‌های جویای نیروی انسانی برپا می‌سازیم تا این حلقه از زنجیره صنعت نیز مهیا شود.»

برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای

بخش مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در سطح ملی برای اولین بار در الکامپ حضور خواهد داشت. فینال این مسابقات در یک سالن اختصاصی طی چهار روز در الکامپ برگزار می‌شود و به این ترتیب گیمرها و مخاطبان بازی‌ های رایانه‌ ای هم می توانند به مخاطبان اصلی الکامپ اضافه شوند. 

آغاز پیش ثبت‌نام الکام استارز از 26 اردیبهشت‌ ماه

سعادت در ادامه به سالن الکام استارز اشاره کرد: «اقداماتی که در سال های پیش انجام شده امسال توسعه‌ یافته و با کیفیت بهتری به الکامپ می‌آیند. سالن الکام استارز هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی رشد خواهد داشت. در الکامپ بیست و یکم 80 استارتاپ با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به الکامپ آمدند در الکامپ بیست و دوم نیز 250 استارتاپ آمدند. امسال نیز بدون تردید سالنی بزرگ‌تر، با امکانات و کیفیت بهتر در اختیار الکام استارز قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان در ادامه از آغاز پیش ثبت‌نام کسب‌وکارهای نوپا در نمایشگاه الکامپ بیست و سوم خبر داد و گفت: «سه‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه استارتاپ ها می‌توانند از طریق سایت elecomstars.irannsr.org اقدام به پیش ثبت‌ نام کنند.

الکامپ بیست و سوم رویداد محور می‌شود

مسئولین برگزاری الکامپ، می خواهند این نمایشگاه را از شیوه سنتی خود به سمت نمایشگاهی رویداد محور سوق دهند. از جمله برنامه‌هایی که به‌صورت نمادین در این دوره از نمایشگاه برگزار می‌شود، شامل برگزاری کنفرانس های تخصصی با حضور صاحب نظران بین‌ المللی، برگزاری مسابقات دو میدانی دو کیلومتر و پنج کیلومتر و مسابقات با ویلچر خواهد بود.

سعادت در ادامه گفت: «تقسیم‌بندی موضوعی نمایشگاه را همچنان ادامه می‌ دهیم با این‌ وجود اجباری نیست و شرکت‌ ها در صورت تمایل می‌توانند خارج از تقسیم بندی های موضوعی در هر بخشی از نمایشگاه حضورداشته باشند. رعایت این نکته هم بازدیدکنندگان و هم غرفه داران را قادر می‌سازد در سالن‌های مرتبط با تخصص خودشان حضورداشته باشند.

بحری به راه‌ اندازی بخشی با عنوان الکام شاپر اشاره کرد و افزود: «باوجودیکه فروش محصول و خدمات در فضای نمایشگاهی با محدودیت‌ هایی مواجه است، در حال پیگیری هستیم تا بخش شرقی نمایشگاه را به الکام شاپر اختصاص بدهیم تا فعالان حوزه سخت‌افزار نیز انگیزه بیشتری برای حضور در الکامپ داشته باشند.»

مطالب مرتبط

نمایشگاه الکامپ امسال ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه برگزار خواهد شد

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در اطلاعیه‌ای تاریخ جدید نمایشگاه الکامپ امسال را ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه اعلام کرد و درباره ابعاد و نحوه برگزاری این رویداد نیز جزییاتی را منتشر ساخت.رویداد الکامپ که برگزاری آن در پی ملاحظات بهداشتی برای فاصله‌گذاری اجتماعی به تاخیر افتاده، در هماهنگی با شرکت سهامی نمایشگاه‌ها به انتهای... ادامه مطلب

کرونا پیش ثبت نام نمایشگاه الکامپ را به تعویق انداخت

اسفند ماه سال پیش بود که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) از شروع پیش ثبت نام الکامپ 99 از اردیبهشت 99 خبر داد. حالا این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرده به علت شیوع کرونا، پیش ثبت نام این نمایشگاه تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.سازمان نصر در اطلاعیه شماره 3 خود برای بیست و... ادامه مطلب

آغاز پیش ثبت نام الکامپ ۹۹ از اردیبهشت ماه سال آینده

بیست و ششمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک، موسوم به الکامپ، توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در تاریخ 24 تا 27 تیر ماه 1399 در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد. پیش ثبت نام این رویداد در اردیبهشت ماه سال آینده آغاز خواهد شد و تا آخر همان ماه... ادامه مطلب

کاران رسماً شروع به کار کرد؛ یک موتور جستجوی کاریابی برای استخدام

صنعت اشتغال در کشور یک صنعت ۵ میلیارد دلاری است و پلتفرم «کاران» با راه‌اندازی موتور جستجوی آگهی‌های شغلی و دیگر ویژگی‌های مربوط به کاریابی قصد دارد تا به رشد این صنعت و کاهش میزان بیکاری در کشور کمک کند.به گزارش دیجیاتو، «بهناز آریا» قائم مقام گروه کهکشان که در محصول کاران سرمایه‌گذاری کرده در... ادامه مطلب


رونمایی از برند ایرانی «یونیوو» در نمایشگاه الکامپ مشهد

شرکت «بهین تکنولوژی» در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ مشهد از برند ایرانی «یونیوو» رونمایی کرد. شرکت بهین تکنولوژی که در سال ۱۳۷۱ کار خود را آغاز کرد، توانست با استفاده از تجربه ۲۷ ساله خود برند ایرانی یونیوو را تولید و عرضه کند.بهین تکنولوژی در برند یونیوو با تمرکز بر محصولات خاصی... ادامه مطلب

مدیرعامل علی بابا: استارتاپ‌ها می‌توانند از پدیده فرار مغزها جلوگیری کنند

سومین کنفرانس ملی کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف صبح امروز (۳ دی) برگزار شد و در آن درباره آینده کارآفرینی در ایران سخنرانی‌های متعددی مطرح شد؛ مدیرعامل گروه علی بابا نیز در حاشیه این کنفرانس، در گفتگو با دیجیاتو ضمن تاکید بر رسالت این شرکت برای جذب نخبگان دانشگاهی، تاکید کرد که اکوسیستم استارت‌آپی ایران باید... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟