لانچر پیکسل اندروید O از 5 طرح مختلف برای آیکن اپلیکیشن ها پشتیبانی می کند

لانچر پیکسل اندروید O از 5 طرح مختلف برای آیکن اپلیکیشن ها پشتیبانی می کند

کاربرانی که آخرین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان سیستم عامل گوگل را مورد آزمایش قرار داده اند، متوجه شده اند که لانچر پیکسل پیش فرض اندروید O، از پنج طرح و شکل مختلف برای آیکن اپلیکیشن ها پشتیبانی می کند.

اگرچه طرح دایره ای آیکن اپلیکیشن ها به صورت پیش فرض مورد استفاده قرار می گیرد، اما گوگل تنظیماتی برای اعمال تغییرات و شخصی سازی آیکن های اپلیکیشن ها در صفحات هوم و اپ دراور در نظر گرفته که از جمله آنها می توان به طرح مربعی، مربع با لبه های گرد و استوانه ای اشاره کرد.

در دومین نسخه پیش نمایش از اندروید O، این ویژگی در قالب گزینه ای به نام «Change Icon Shape» در بخش انتهایی منوی تنظیمات ظاهر می شود. گفتنی است که قابلیت تازه مورد اشاره، در راستای تحقق هدف گوگل برای تطابق پذیری هرچه بیشتر آیکن ها به اندروید O اضافه شده و توسعه دهندگان باید خود آیکن هایشان را دچار تغییر کنند تا با Change Icon Shape سازگاری یابند.

در نهایت لازم به اشاره است که آخرین ورژن سیستم عامل گوگل، در حال حاضر در فاز آزمایشی به سر می برد و برخی از ویژگی های فعلی آن ممکن است راه خود را به نسخه نهایی باز نکنند، اما بعید به نظر می رسد که Change Icon Shape یکی از آنها باشد. ناگفته نماند نیز که گوگل می داند احتمالاً بسیاری از توسعه دهندگان برای مدت های طولانی آیکن اپ هایشان را به روزرسانی نخواهند کرد و از این جهت، هنگام تغییر طرح پیش فرض آیکن ها، تفاوتی در این دست از اپلیکیشن ها به وجود نیامده و با مشکل مواجه نمی شوند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato