نمایشگر گلکسی اس 7 اج، جایزه انجمن Information Display را دریافت کرد

نمایشگر گلکسی اس 7 اج، جایزه انجمن Information Display را دریافت کرد

سامسونگ یک بار دیگر دلیلی برای جشن گرفتن دارد. نمایشگر AMOLED خمیده و Quad-Edge این کمپانی که در موبایل گلکسی اس ۷ اج مورد استفاده قرار گرفته بود، اخیراً موفق به دریافت جایزه ای از سوی انجمن Information Display شده است. این جایزه مهم، تنها به نمایشگرهایی تعلق می گیرد که پیشرفت های قابل توجه تکنولوژیک داشته و از ویژگی های چشمگیری بهره می برند.

انجمن Information Display دلایل متعددی برای استحقاق نمایشگر سامسونگ به دریافت این جایزه ارائه کرده است؛ اما از مهم ترین این دلایل می توان به راحتی موبایل در دست به لطف لبه های خمیده و نقشه مداری آن اشاره کرد که به کم شدن حاشیه دستگاه منجر شده اشاره نمود. البته این نخستین باری نیست که سامسونگ مفتخر به دریافت جایزه انجمن Information Display می شود و پیش تر، جایزه «نمایشگر سال» را به خاطر پنل های AMOLED خود طی سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ دریافت کرده بود.

سامسونگ پیش تر، جایزه «نمایشگر سال» را طی سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ دریافت کرده بود

سامسونگ تولید نمایشگرهای خمیده را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد و تا به امروز، آنها را به تعدادی از موبایل های هوشمند خود آورده است. بعد از گلکسی اس ۷ اج و گلکسی اس ۸، انتظار می رود که سامسونگ و سایر تولیدکنندگان بیش از پیش به استفاده از این تکنولوژی روی آورند و در شایعات شنیده می شود که موبایل بعدی خانواده پیکسل گوگل هم یکی از آنها خواهد بود.

با این وجود، هنوز همه تولیدکنندگان موبایل های هوشمند تحت تاثیر نمایشگرهای خمیده قرار نگرفته اند. به عنوان مثال، ال جی از چنین نمایشگری در پرچمدار جی ۶ استفاده نکرد و اعلام نمود خمیدگی نمایشگر سبب می شود تا دستگاه در دست راحت نباشد. این کمپانی کره ای همچنین مدعی شده که نمایشگرهای خمیده به اندازه نمایشگرهای استاندارد و تخت مقاوم نبوده و به راحتی دچار شکستگی می شوند.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato