شارژ بی سیم اتومبیل ها؛ راهکار کوالکام برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی

با توجه به روند کنونی شکی در این وجود ندارد که آینده متعلق به خودروهای برقی است. این خودروها با وجود مزایای بسیار، با معایبی نیز مواجهند که از جمله آنها می توان به مواردی مثل مسافت قابل پیمایش محدود، ایستگاه های شارژ کم و همچنین مدت زمان نسبتا زیاد برای شارژ مجدد باتری ها اشاره کرد.

یکی از راهکارهایی که به نوعی هر سه ایراد موجود را برطرف می کند، DEVC نام دارد و در صورت عملی شدن امکان پیمایش مسافت بی نهایت را برای خودروهای الکتریکی فراهم خواهد کرد.

این فناوری که مخفف عبارت شارژ الکتریکی دینامیک خودرو (Dynamic Electric Vehicle Charging) است، با استفاده از تکنولوژی شارژ بی سیم می تواند مدام خودروی در حال حرکت را تغذیه کند.

کمپانی نام آشنای کوالکام که بیشتر با چیپست های موبایلی خود شناخته می شود، در حال تحقیق بر روی فناوری مشابهی بوده و برخی از یافته های خود را به نمایش گذاشته است.

این شرکت آمریکایی با همکاری کمپانی فرانسوی VEDECOM یک مسیر آزمایشی صد متری را در شهر ورسای طراحی نموده تا سیستم DEVC خود را در آنجا آزمایش کند.

این پروژه 10 میلیون دلاری که چند شرکت دیگر در آن همکاری دارند، FABRIC نامگذاری شده است. مسیر این پروژه طوری طراحی شده که بتواند خودروی الکتریکی رنو ZE را هنگام حرکت با توان 20kW شارژ کند.

اگر چه در بیانیه رسمی انتشار یافته به میزان موفقیت این آزمایش اشاره ای نشده، اما کوالکام اعلام کرده که در آینده تست های دیگری در مسیر مورد نظر انجام خواهد داد که از جمله آنها می توان به تایید هویت خودروها هنگام ورود به مسیر، تنظیم میزان نیروی انتقالی بین مسیر و وسیله نقلیه، تنظیم سرعت و همچنین هم ترازی خودرو با مسیر اشاره نمود.

اخبار مربوط به سیستم DEVC کوالکام در حالی منتشر می شود که چند روز پیش یک کمپانی دیگر اتوبوس های الکتریکی مجهز به این فناوری را تست کرده بود. به نظر می رسد که این فناوری در کانون توجه برخی شرکت ها قرار گرفته و در آینده شاهد رویارویی کمپانی های زیادی در این عرصه خواهیم بود.

فارغ از این تکنولوژی در هفته های اخیر شاهد توسعه روش های جایگزین دیگری برای شارژ خودروها به وسیله تیر چراغ برق و توسعه نسل جدید باتری ها با قابلیت دست یابی به پیمایش 1000 کیلومتری نیز بوده ایم، از این رو به نظر می رسد که مشکل مربوط به باتری و پیمایش خودروهای برقی ظرف چند سال آینده تا حد زیادی کمرنگ شود.

مطالب مرتبط

مدیرعامل فولکس واگن: با روند فعلی خودروسازان آلمانی احتمالا رو به افول خواهند گذاشت

آقای هربرت دیس مدیرعامل فولکس واگن اخیرا در جریان همایش قطعه سازان که در ولفسبورگ برگزار شده، جایگاه صنعت خودروی آلمان را در خطر دانسته و گفته که در صورت تداوم سخت گیری های اتحادیه اروپا در زمینه میزان آلایندگی و حذف موتورهای دیزلی، خودروسازان این کشور رو به افول خواهند گذاشت. این مدیر 59 ساله،... ادامه مطلب

فراری 308 GTS کلاسیک با موتور برقی؛ پارادوکسی لذت بخش برای دنیای آینده

خودرو ها و تکنولوژی های برقی به سرعت در حال نزدیک شدن به ما بوده و صنعت خودروسازی نیز با آغوش باز به استقبال آن ها رفته است. در این میان افراد بسیاری وجود دارند که به این خودرو ها و تکنولوژی های وابسته به آن ها علاقه ای نداشته و نمی توانند با آن ها... ادامه مطلب

بی وای دی e2 تمام برقی معرفی شد؛ هاچ بکی جذاب که می توانست راهی خیابان های ایران شود

بی وای دی (BYD) یکی از بزرگ ترین سازندگان خودروهای الکتریکی در جهان است. طبق آمار موسسه Jato این کمپانی چینی توانسته سال گذشته حدود 95 هزار خودروی برقی تولید کند که البته اکثر آنها توسط مشتریان داخلی (چینی) خریداری شده اند. در حال حاضر بی وای دی چند شاسی بلند و سدان الکتریکی را در... ادامه مطلب

قمار بزرگ فولکس واگن برای تولید انبوه خودروهای برقی

به طور معمول خبرهای چندان زیادی از قطعه سازان و تامین کنندگان رسانه ای نمی شود اما آنها نقش اساسی در صنعت خودروسازی ایفا می کنند. همچنین قطعه سازان بخش آسیب پذیرتر صنعت خودروسازی هستند. دست قطعه سازان در صورت فروخته نشدن خودرویی که بر روی آن سرمایه گذاری عظیمی شده کاملا بسته است و... ادامه مطلب

بیکاری گسترده تعمیرکاران خودرو؛ نتیجه فراگیر شدن اتومبیل های برقی

دنیای امروز، دنیای تغییر و پیشرفت است. این امر ضمن پدید آوردن فرصت های جدید، گاه تهدیداتی را برای برخی به دنبال داشته و منجر به کشمکش هایی شده است. شاید ظهور انواع فروشگاه های اینترنتی و یا اپلیکیشن های به اشتراک گذاری مسیر را بتوان دو مثال خوب در این زمینه دانست که علی رغم... ادامه مطلب

تاثیر تکنولوژی باتری های خودروهای فرمول E در آینده اتومبیل های برقی

سایت موتور اسپورت هفته قبل مصاحبه ای را با پل مک نامارا (Paul McNamara) مدیر فنی بخش مهندسی پیشرفته تیم ویلیامز انجام داده و از وضعیت توسعه باتری ها در فصل دوم رقابت های فرمول E و تاثیر دستاوردهای حاصل شده در آینده صنعت خودرو گزارشی تهیه کرده است. چکیده ای از این مصاحبه را در... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x