سامسونگ دیسپلی از نخستین نمایشگر OLED قابل بسط رونمایی می کند

سامسونگ دیسپلی از نخستین نمایشگر OLED قابل بسط رونمایی می کند

سامسونگ دیسپلی قرار است فردا نخستین نمایشگر قابل بسط در دنیا را در خلال رویداد «Society for Information Display 2017» به نمایش گذارد.

بر اساس اطلاعات دریافت شده صفحه نمایش مذکور نسل بعدی بازار نمایشگرهای قابل انعطاف است که شامل پنل های تاشو و قابل لوله شدن است، اما باید گفت که از فناوری به مراتب پیشرفته تری بهره می برند. در همین رابطه یکی از سخنگویان سامسونگ دیسپلی عنوان کرد «در حالی که نمایشگرهای OLED قابل انعطاف کنونی می توانند تنهای از یک طرف تغییر شکل دهند، اما این اولدهای قابل بسط می توانند از هر دو سمت پشت و رو خم شده و یا به شکل لوله در بیایند.»

سامسونگ همچنین از پنل ۱.۹۶ اینچی با تراکم پیکسل ۲۲۵۰ در هر اینچ رونمایی می کند

علاوه بر آن طبق ادعای کمپانی سازنده زمانی که کاربر فشاری به نمایشگر وارد کند، این محصول قادر خواهد بود تا ۱۲ میلیمتر در آن سو حرکت کرده و در صورت حذف فشار به مکان اولیه خود باز گردد. همین عامل می تواند به تولید موبایل هایی منجر شود که صفحه نمایش آنها به سادگی شکسته نخواهد شد.

همچنین گفتنی است انتظار می رود کمپانی کره ای از پنل ۱.۹۶ اینچی با رزولوشن شگفت انگیز ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسلی رونمایی کند که به معنای تراکم پیکسلی فوق العاده ۲۲۵۰ در هر اینچ خواهد بود و صنعت واقعیت مجازی را هدف قرار خواهد داد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato