هکرهای آلمانی از سد سیستم امنیتی اسکنر عنبیه چشم عبور کردند [تماشا کنید]

هکرهای آلمانی از سد سیستم امنیتی اسکنر عنبیه چشم عبور کردند [تماشا کنید]

تمام افراد بر این عقیده هستند که استفاده از سنسورهای بیومتریک نظیر حسگر تشخیص اثر انگشت و اسکنر عنبیه چشم برای باز کردن قفل گجت های هوشمند بسیار ساده تر و راحت تر از به خاطر سپردن و وارد کردن رمز عبورهای طولانی است. اما بحث امنیت که پیش می آید، شاید اتکای تنها به حسگرهای زیستی چندان هم گزینه مناسبی نباشد.

از همین رو تعدادی از هکرهای آلمانی موفق شده اند روشی برای فریب اسکنر عنبیه چشم یافته و آن را با موفقیت روی گلکسی اس ۸ که یکی از تازه ترین محصولات برخوردار از حسگر مذکور است، آزمایش کنند.

برای هک سیستم اسکنر عنبیه چشم تنها به یک عکس و لنز چشمی نیاز است

همانطور که ویدیوی زیر مشاهده می کنید، برای استفاده از این روش تنها کافی است که تصویری از فرد مورد نظر و با فعالسازی حالت شب توسط دوربین دیجیتال از فاصله ای نه چندان نزدیک گرفته شود. استفاده از حالت شب بدین منظور است که اسکنر عنبیه از پرتوی مادون قرمز استفاده کرده و این حالت در دوربین های دیجیتال، نزدیک ترین نتیجه نسبت به حالت اصلی را به ثبت می رساند.

سپس تصویر به ثبت رسیده توسط پرینتر به چاپ رسیده و در نهایت یک لنز دقیقاً روی چشم فرد در تصویر چاپ شده قرار گرفته و به آن حالتی سه بعدی القا می کند و اسکنر عنبیه به اشتباه آن را یک جسم واقعی تشخیص می دهد.

از همین رو ادعای کمپانی های تولید کننده که اسکنر عنبیه چشم را به عنوان یکی از امن ترین راه ها برای باز کردن قفل دیوایس های هوشمند معرفی می کنند، زیر سؤال می رود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato