پنج سیارک در سال جاری از نزدیکی زمین عبور خواهند کرد

پنج سیارک در سال جاری از نزدیکی زمین عبور خواهند کرد

گرچه فضا همواره مملو از زیبایی ها و شگفتی های بی شمار است، اما به همین میزان نیز خطر از جانب آن ما را تهدید می کند. یکی از بزرگ ترین تهدیدات فضایی سیارک ها هستند که هر از گاهی یکی از آنها با تغییر مسیر به سمت سیاره ما، نگرانی هایی را ایجاد می نماید. حال ناسا خبر داده که در اواخر سال جاری میلادی ۵ سیارک به سمت زمین خواهند آمد.

البته فعلاً قرار نیست هیچ کدام از این سیارک ها به زمین برخورد کنند، بلکه از فاصله بسیار نزدیک از ما عبور خواهند کرد و یکی از آنها به شکل نگران کننده ای به زمین نزدیک خواهد شد.

این دسته سیارک ها قطری بین ۸ تا ۹۰ متر دارند

بر طبق اعلام ناسا، این دسته سیارک ها با قطر ۸ الی ۹۰ متری، از فاصله ۰.۱۵ تا ۵ برابری مسافت بین زمین و ماه (موسوم به Lunar Distance یا فاصله قمری) از کنار ما عبور خواهند کرد. شاید این فاصله بسیار زیاد به نظر برسد، اما در فضایی به بزرگی عالم خارج از جو زمین این فاصله واقعاً نزدیک به حساب می آید.

برآوردهای اولیه نشان می دهد که بزرگترین این سیارک ها با نام ۲۰۱۷BS5 در تاریخ ۲۳ جولای (اول مرداد ماه) از فاصله ۳.۱۵ برابری فاصله قمری از کنار سیاره ما عبور خواهد کرد. نزدیک ترین مسیر عبور نیز متعلق به سیارک ۲۰۱۲TC4 است که در تاریخ ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) از فاصله ۳۵ هزار مایلی (معادل ۵۶.۳ هزار کیلومتری) زمین عبور خواهد کرد. البته قطر ۱۲ تا ۲۷ متری این سیارک مانع از آن می شود که خطری زمین را تهدید نماید. سه مورد عبور نزدیک دیگر نیز در پایان سال جاری میلادی و اوایل سال ۲۰۱۸ با فاصله ای در حدود ۳ فاصله قمری از زمین صورت می گیرند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato