تعداد کاربران تجاری ویندوز 10 از مرز 50 میلیون عبور کرد

تعداد کاربران تجاری ویندوز 10 از مرز 50 میلیون عبور کرد

مایکروسافت به عنوان بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا، در میانه راه هدف یک میلیارد کاربر برای آخرین سیستم عامل خود است. کمپانی ساکن ردموند در حال حاضر ۵۰۰ میلیون کاربر ویندوز ۱۰ دارد که با توجه به تاریخ عرضه سیستم عامل مورد بحث در تابستان سال ۹۴، آمار بسیار خوبی به نظر می رسد.

اما با توجه به داده های موجود، اکثر کاربران ویندوز از نسخه های قدیمی تر بهره می برند که این آمار تقریباً شامل تمامی کاربران تجاری می شود. با توجه به ویدئویی که مایکروسافت اخیراً منتشر کرده، ویندوز ۱۰ فقط کمی بیش از ۵۰ میلیون کاربر تجاری دارد که عدد چندان بزرگی نیست ولی می تواند به سود مایکروسافت باشد.

انتظار می رود تا پایان سال، حدود ۸۵ درصد مراکز تجاری و شرکت ها به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند

چرا که با پایان پشتیبانی از ویندوز ۷ (احتمالاً سال ۲۰۲۰)، همه مراکز و شرکت های تجاری که از این سیستم عامل استفاده می کردند، مجبور به ارتقا سیستم های خود به آخرین و بهترین ویندوز موجود خواهند شد که این امر، جهش بزرگی در آمار کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ ایجاد خواهد کرد.

مایکروسافت در قالب طرح «ویندوز به عنوان یک سرویس» و با اضافه کردن ویژگی های جدیدی مانند «Windows Defender Advanced Threat Protection» به ویندوز ۱۰، سیستم عامل خود را هم از لحاظ ایمنی و هم از نظر کارکردهای مختلف غنی تر کرده و هر روز به هدف یک میلیاردی خود نزدیک تر می شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato