علت ارائه آپدیت های زودهنگام امروز ویندوز چه بود؟

علت ارائه آپدیت های زودهنگام امروز ویندوز چه بود؟

چند ساعت پیش، مایکروسافت تصادفا بیلد شماره ۱۶۲۱۲ ویندوز ۱۰ را برای موبایل ها و پی سی های ۳۲ بیت منتشر کرد در حالی که پیش تر وعده داده شده بود بیلد شماره ۱۵۲۲۰ برای موبایل ها و بیلد ۱۶۲۰۳ برای پی سی منتشر شود.

این آپدیت فقط برای اینسایدرها نبود و برای همه کاربرانی که آپدیت Creators را منتشر کرده بودند در دسترس قرار گرفت. اما به محض اینکه این آپدیت ها از دسترس خارج شد، چند بیلد دیگر به صورت تصادفی برای موبایل، اکس باکس و دیگر دستگاه ها منتشر شد.

دانا سرکار از مایکروسافت همان لحظه توییت کرد که هیچ کس نباید این آپدیت ها را دانلود و نصب کند اما مایکروسافت هم بالاخره در پستی این موضوع را رسما اعلام کرد.

سرکار می گوید که همه این اتفاقات به دلیل اشتباهات غیر عمدی پیش آمده در سیستم مهندسی ارائه آپدیت ها بوده و سبب شده که بیلدها برای کاربران ارسال شود. مایکروسافت سریعا این رویه را متوقف کرد و جلوی آپدیت ها را گرفت.

اگر شما در حال حاضر ویندوز ۱۰ با شماره بیلد ۱۶۲۱۲ روی دستگاه خود نصب دارید، احتمالا مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد اما باید بدانید که این ورژن کامل نیست و ایرادات خود را دارد. اگر می خواهید به ورژن پیشین باز گردید، به بخش Settings رفته و از بخش Update & Security، گزینه Recovery را فعال کنید. البته این قابلیت تا ۱۰ روز دیگر در اختیار شما قرار دارد، بنابراین عجله کنید.

روی موبایل اما موضوع کمی پیچیده است چون این بیلد مشکلات عدیده ای دارد و نصب نمی شود. باید با استفاده از Windows Device Recovery Tool، ویندوز ۱۰ موبایل خود را فلش کنید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato