سونی برای تامین نیاز اپل فروش سنسور دوربین به سایر تولید کننده ها را محدود می کند

سونی برای تامین نیاز اپل فروش سنسور دوربین به سایر تولید کننده ها را محدود می کند

گزارش های تازه از زنجیره تامین قطعات موبایل های هوشمند نشان می دهند که کمپانی سونی تمرکز خود را بر روی تولید سنسور دوربین برای آیفون های فعلی و آینده اپل قرار داده، بنابراین سایر تولید کننده ها ناچار به تامین بخشی از نیاز خود از سایر منابع خواهند شد.

وبسایت تایوانی DigiTimes نیز مدعی شده که بعد از اپل، باقی مانده سنسورهای تولیدی سونی به مقصد کارخانه های دو برند چینی هوآوی و اوپو فرستاده می شوند.

امیدواری به فروش قدرتمندانه آیفون ۸ کمپانی ژاپنی را به تکاپو انداخته

سونی تنها شرکتی است که می تواند استانداردهای مد نظر اپل برای حسگر های CMOS دوربین های آیفون و آیپدها را تامین کند. تنوع و تیراژ تولیدی موبایل های خود سونی نیز در چند سال اخیر مدام رو به کاهش بوده اند.

همین مسئله باعث شده تا میزان درآمدها و سودآوری این بخش از کمپانی ژاپنی وابستگی زیادی به وضعیت فروش آیفون ها در بازار داشته باشد. درست به همین دلیل بود که این شرکت در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۳ درصد از درآمدهای خود را از این بازار از دست داد.

اما امیدواری های زیاد به فروش قدرتمندانه آیفون ۸ و رشد فروش مدل های مختلف آیفون ۷ سبب شده تا ژاپنی ها تلاش کنند بیشترین استفاده را از این روند ببرند.

کمپانی سونی نسل تازه ای از سنسورهای دوربین ۲۱.۲ مگاپیکسلی خود را در دست تولید دارد که از نظر ابعاد فیزیکی باریک تر از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی به کار رفته در آیفون ۷ است. به کمک این سنسور می توان ویدیوهای ۴K را در نرخ فریم ۶۰ و ویدیوهای تمام اچ دی را در نرخ فریم ۲۴۰ به ثبت برساند.

شاید سامسونگ به عنوان بزرگترین موبایل ساز دنیا بیشتر از هر کمپانی دیگری تحت تاثیر تصمیم سونی قرار بگیرد. به خصوص که بخشی از سنسورهای به کار رفته در پرچمدار جدید این شرکت نیز به دست سونی تولید می شوند.

البته سامسونگ خود یکی از تولید کننده های مطرح حسگر دوربین در نیا به حساب می آید و احتمالاً در آینده تکیه این شرکت به تولید داخلی اش بیش از پیش خواهد شد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato