بعد از پرتاب اولین کپسول استفاده شده Dragon به فضا، یازدهمین موشک اسپیس اکس فرود آمد

بعد از پرتاب اولین کپسول استفاده شده Dragon به فضا، یازدهمین موشک اسپیس اکس فرود آمد

روز گذشته، یکی دیگر از موشک های فالکون ۹ کمپانی فضایی اسپیس اکس، پس از پرتاب محموله ای به سمت ایستگاه فضایی بین المللی، با موفقیت روی زمین فرود آمد. این موشک این بار در فلوریدا و و در پایگاهی به نام Landing Zone 1 بر زمین نشست.

این موضوع بدان معناست که روند موفقیت اسپیس اکس در فرود آوردن موشک هایش روی زمین ادامه دارد و هر ۵ تلاش کمپانی تا به این لحظه موفقیت آمیز بوده است. در حال حاضر، اسپیس اکس ۱۱ فالکون ۹ در اختیار دارد که به فضا رفته و سپس به زمین بازگشته اند؛ برخی از آنها روی زمین و برخی دیگر روی سطوح شناوری در آب فرود آمده اند.

فرودهای مجدد موشک های استفاده شده، دیگر تبدیل به روتینی تازه برای اسپیس اکس شده است اما محموله ای که پیش از فرود آخرین فالکون ۹ به فضا ارسال شد، از اهمیت فراوانی برخوردار است. برای این پرواز، اسپیس اکس از کپسول محموله Dragon استفاده کرد که قبلاً هم در ماموریت چهارم ارسال محموله ناسا در سپتامبر ۲۰۱۴ استفاده شده بود و پیش از بازگشت به زمین، یک ماه در ایستگاه بین المللی فضایی باقی مانده بوده.

این اولین باری بود که Dragon برای یک پرواز، مجدداً مورد استفاده قرار گرفت و سبب شد تا اسپیس اکس به عنوان نخستین کمپانی خصوصی شناخته شود که وسیله نقلیه ای را برای دومین بار به مدار زمین می فرستد. اسپیس اکس امیدوار است که از این پس، استفاده بیشتری از کپسول های Dragon داشته باشد و سپس، روی نسخه ارتقایافته Dragon با نام Crew Dragon متمرکز شود که خواهد توانست انسان ها را به ایستگاه بین المللی فضایی منتقل کند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato