همه چیز درباره آیفون 13
750 اسب بخار قدرت برای جذاب ترین محصولات فورد؛ معرفی موستانگ و F150 سوپر اسنیک

750 اسب بخار قدرت برای جذاب ترین محصولات فورد؛ معرفی موستانگ و F150 سوپر اسنیک

سوپر اسنیک لقبی است که به موستانگ های فوق العاده سریع و قدرتمند اعطا می شود. هر گاه اسب وحشی فورد توسط شلبی امریکن تا مرز جنون مورد تقویت و بهینه سازی قرار گیرد، با این نام پا به عرصه رقابت می گذارد.

کمپانی شلبی برای ساخت جدیدترین نسخه از سوپر اسنیک به سراغ موستانگ ۲۰۱۷ رفته و با ایجاد تغییرات گسترده در ظاهر و باطن آن گویی خودروی جدیدی تولید کرده است.

مهندسین این شرکت خوشنام در اولین گام اکسل های جلو و عقب را مورد بازنگری قرار داده و هر یک از آنها را به ترتیب ۶.۳ و ۱۰ سانتی متر طویل تر کرده اند که این امر هم طبیعتا باعث افزایش عرض خودرو شده است.

در گام بعدی لاستیک ها نیز با نمونه های بسیار پهن تر میشلن پایلوت اسپورت کاپ ۲ تعویض شده اند. به منظور پوشاندن بیرون زدگی تایرها، گلگیرهای بزرگ تر جایگزین نسخه های اصلی شده و در همکاری با لاستیک های پهن نقش بسزایی در بهبود زیبایی های بصری خودرو مخصوصا در نمای عقب ایفا می کنند.

سایر قسمت های بدنه نیز دستخوش تغییراتی شده اند که از جمله آنها می توان به اضافه شدن دیفیوزرهای جلو و عقب، رکاب های جانبی، تعویض کاپوت و نصب اسپویلر عقب اشاره کرد.

همچنین دیسک های ۱۶ اینچی و کالیپرهای قرمز رنگ مربوط به سیستم ترمز که ساخت برمبو هستند، جلوه ای خاص به نمای جانبی بخشیده اند.

در زیر کاپوت جذاب این سوپر اسنیک، موتور ۵ لیتری V8 کویوت با فناوری سوپرشارژر نصب شده که می تواند ۷۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند.

بد نیست بدانید که موستانگ V8 در حالت استاندارد ۴۳۵ اسب بخار قدرت دارد. بهینه سازی سیستم تعلیق یکی دیگر از تغییراتی است که در بخش فنی رخ داده؛ در این بخش کمک فنرهای استاندارد با نمونه های ساخت کورتکس جایگزین شده اند.

این نسخه هیجان انگیز از موستانگ به صورت کانسپت ارایه شده و در نمایشگاه سالانه شلبی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. بنا بر اظهارات یکی از مدیران ارشد شلبی، چنانچه این خودرو با واکنش مثبت بازدیدکنندگان روبرو شده و مشتریان زیادی داشته باشد، وارد فاز تولید خواهد شد.

ناگفته نماند کمپانی شلبی در یک چرخش بی سابقه نسخه سوپر اسنیک پیکاپ F150 را نیز برای نمایشگاه خود تدارک دیده است. این پیکاپ جذاب نیز تغییرات ظاهری و فنی زیادی به خود دیده و از همان موتور ۵ لیتری V8 کویوت با خروجی ۷۵۰ اسب بخار قدرت بهره می برد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده فقط ۱۵۰ دستگاه از F150 سوپر اسنیک تولید خواهد شد؛ جالب اینکه هر دستگاه از این پیکاپ کم نظیر ۹۶,۶۸۰ دلار قیمت گذاری شده است.

گفتنی است که که فورد F150 به عنوان پرفروش ترین خودرو بازار آمریکای شمالی از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار است و موستانگ جدید نیز در سال گذشته عنوان پر فروش ترین خودرو اسپرت جهان را از آن خود کرده است، از این رو ارائه نسخه های سوپر اسنیک از این دو خودرو فوق العاده پر فروش ریسک چندانی به همراه ندارد و افراد بسیاری را به سوی این محصولات جذب می کند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato