اپلیکیشن های 32 بیتی از نتایج جستجوی اپ استور حذف می شوند

اپلیکیشن های 32 بیتی از نتایج جستجوی اپ استور حذف می شوند

در حال حاضر تعداد قابل توجهی از اپلیکیشن های سیستم عامل موبایل اپل ۳۲ بیتی هستند و طی چند ماه گذشته کوپرتینویی ها از هر فرصتی استفاده کرده اند تا به توسعه دهندگان اپلیکیشن یادآور کنند که زمان آپدیت به ورژن ۶۴ بیتی فرا رسیده است.

آخرین یادآوری اپل باز می گردد به پیامی مبنی بر اجرا نشدن اپلیکیشن های ۳۲ بیت روی ورژن جدید iOS که چند ماه پیش اعلام شد اما حالا با تغییری جدید، اپل می خواهد بگوید که در اجرای تصمیم خود شوخی ندارد.

اپل حالا تصمیم گرفته که اپلیکیشن های ۳۲ بیتی را از قسمت نتایج جستجو حذف کرده و نشان ندهد. چنین موضوعی سبب می شود که این اپلیکیشن ها تقریبا نامرئی شوند و به جز لینک مستقیم، به شیوه دیگری قابل دسترسی نباشند.

شایعه ای وجود دارد مبنی بر اینکه اپل در کنفرانس امشب خود اعلام خواهد کرد که iOS 11 فقط از اپ های ۶۴ بیتی پشتیبانی می کند. منطقی هم به نظر می رسد. با توجه به اتفاقات اخیر و پیام های منتشر شده، حذف اپلیکیشن های ۳۲ بیتی بی راه نیست.

پایان راه اپلیکیشن های ۳۲ بیتی برای اپل با عرضه آیفون ۵ اس در سپتامبر ۲۰۱۳ آغاز شد که پردازنده ۶۴ بیتی A7 اپل روی آن قرار داشت. iOS 7 هم اولین سیستم عاملی بود که اپلیکیشن های ۶۴ بیتی را اجرا می کرد.

جدا از اینکه ۶۴ بیتی شدن سیستم عامل به سرعت محاسبات و فعالیت های پیچیده کمک می کند، به این مسئله هم باید توجه داشت که امکان اضافه شدن بیش از ۴ گیگ رم به سخت افزار هم امکان پذیر می شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato