در iOS 11 امکان اجرای اپلیکیشن های ۳۲ بیتی وجود ندارد

از مدتی پیش شایع شده بود iOS 11 از اپلیکیشن های ۳۲ بیتی پشتیبانی نمی کند و حالا این موضوع با انتشار نسخه ی بتا از این سیستم عامل تایید شده است.

در این نسخه اگر بخواهید یک اپلیکیشن ۳۲ بیتی را باز کنید با این پیغام مواجه می شوید که لازم است توسعه دهنده اپلیکیشن مورد نظر شما را بروزرسانی کند تا امکان استفاده از آن در iOS 11 وجود داشته باشد.

در iOS 11 طبعاً اگر در اپ استور جستجو کنید، نام اپلیکیشن های ۳۲ بیتی را در میان نتایج مشاهده نخواهید کرد و امکان بارگزاری مجدد اپلیکیشن های ۳۲ بیتی از بخش purchased هم وجود ندارد.

اپل البته پیش از این هم تلاش برای خاتمه دادن به حیات اپلیکیشن های ۳۲ بیتی را آغاز کرده بود. برای مثال در iOS 10.1 گاهی با این پیام خطا مواجه می شدیم که امکان دارد اجرای این نرم افزار به کندی ابزار شما منجر گردد.

پشتیبانی از اپلیکیشن های ۶۴ بیتی هم از آیفون ۵s در سال ۲۰۱۳ آغاز شده بود و طبق مقررات این شرکت هر اپلیکیشن موجود روی فروشگاه نرم افزاری اپل باید ۶۴ بیتی عمل می کردند.

بر همین اساس می توان گفت بیشتر اپلیکیشن های ۳۲ بیتی موجود، آنهایی هستند که در طول یکی دو سال اخیر هیچ بروزرسانی دریافت نکرده اند.

اگر روی iOS 10 هستید و می خواهید ببینید در صورت بروزرسانی سیستم عامل کدام اپلیکیشن ها از کار خواهند افتاد، کافی است به بخش Applications از منوی About در بخش General مراجعه کنید و لیست کامل نرم افزارهای ۳۲ بیتی قدیمی را در App Compatibility مشاهده نمایید.

در پایان گفتنی است تمام ابزارهای مبتنی بر چیپ A7 به بعد، از iOS 11 پشتیبانی می کنند، از جمله آیفون ۵s، SE، ۶ Plus، ۶s Plus، ۷، ۷ Plus، نسل پنجم آیپد، آیپد ایر، آیپد ایر ۲، آیپد پرو و آیپد مینی ۲.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟