سامسونگ در حال توسعه اگزینوس 9610 برای رقابت با اسنپدراگون 660 است

دنیای فناوری به سرعت در حال پیشرفت بوده و هر روز با طیف وسیعی از محصولات تازه در این حوزه رو به رو هستیم. حالا خبر می رسد سامسونگ در حال توسعه نخستین چیپست از سری اگزینوس ۹xxx است که بازار میان رده ها و به خصوص اسنپدراگون ۶۶۰ را هدف قرار داده است. همچنین SoC دیگری از سامسونگ فاش شده که به رقابت با اسنپدراگون ۶۵۰ خواهد پرداخت.

اگزینوس ۹۶۱۰

گفتنی است بنابر شایعات چیپست مورد اشاره با بهره مندی از فناوری ۱۴ نانومتری LPP در دست توسعه بوده و پردازنده آن متشکل از چهار هسته کورتکس A73 و چهار هسته کورتکس A53 است. همچنین لازم به اشاره است که انتظار می رود اگزینوس ۹۶۱۰ مجهز به چیپ گرافیکی Mali-G72 با سه هسته پردازشی باشد که مصرف انرژی آن نسبت به نسل گذشته، ۲۵ درصد کاهش یافته و از واقعیت مجازی پیشرفته و یادگیری ماشینی پشتیبانی می کند.

اگزینوس ۹۶۱۰ بر پایه فناوری ۱۴ نانومتری تولید شده و چهار هسته کورتکس A73 و چهار هسته کورتکس A53 دارد

همچنین باید اشاره کرد سامسونگ برای چیپست مذکور مودم Cat. 13 LTE را در نظر گرفته که هم اکنون در چیپست های به کار رفته در گلکسی S7، سرعتی معادل با ۶۰۰/۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را به ارمغان می آورد. گفته می شود اگزینوس ۹۶۱۰ در سه ماهه پایانی سال جاری به بازار عرضه می شود.

اگزینوس ۷۸۷۲

همانند مدل یاد شده، اگزینوس ۷۸۷۲ هم بر پایه فناوری ۱۴ نانومتری توسعه یافته اما این بار سامسونگ برای چیپست مذکور، ۲ هسته کورتکس A72 و چهار هسته کورتکس A53 را لحاظ کرده است.

اگزینوس ۷۸۷۲ یک چیپست شش هسته ای است که احتمالاً تنها در گجت های عرضه شده در چین استفاده می شود

شایعات حاکی از آن هستند که اگزینوس ۷۸۷۲ از چیپ گرافیکی نسل گذشته یعنی Mali-G71 و آن هم به صورت تک هسته ای بهره مند بوده و یک مودم LTE Cat. 7 هم با سرعت ۳۰۰/۱۰۰ مگابیت بر ثانیه برای آن در نظر گرفته شده است.

نکته قابل توجه این است که مودم مذکور از تمام اوپراتورهای کشور چین پشتیبانی می کند و احتمالاً آن را تنها در مدل های ارائه شده در بازار این کشور خواهیم یافت.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟