نسخه آزمایشی تازه ویندوز 10 با تغییرات قابل توجه منتشر شد

نسخه آزمایشی تازه ویندوز 10 با تغییرات قابل توجه منتشر شد

مایکروسافت روز گذشته نسخه آزمایشی تازه ای از ویندوز ۱۰ را با شماره بیلد ۱۶۲۱۵ در اختیار اعضای حلقه سریع قرار داد که تغییرات بسیاری را با خود به همراه داشته است.

نخستین تغییر بزرگ، طراحی تازه اکشن سنتر ویندوز ۱۰ است که هم اکنون بسیار بهتر از گذشته اعلانیه ها را به نمایش گذاشته و دسته بندی به مراتب منسجم تری را ارائه می دهد.

گفتنی است در نسخه مذکور کاربران قادر خواهند بود تا وبسایت های مورد علاقه خود را به نوار تسک بار متصل یا پین کنند. مسلماً کلیک روی وبسایت های پین شده مرورگر اج را باز خواهد کرد. علاوه بر آن هم اکنون انیمیشن تب های جدید در اج کمی سریع تر شده و دستیار صوتی کورتانا هم تغییراتی به خود دیده است.

اما شاید بزرگ ترین تغییر صورت گرفته، تمرکز مایکروسافت روی گسترده تر نمودن ویژگی های قلم در ویندوز ۱۰ است که با ژست های حرکتی بیشتر، ویرایش بهتر، اموجی و تشخیص خودکار دست نوشته ها همراه بوده است. هم اکنون کلمات نوشته شده توسط قلم، به طور اتوماتیک به متن تبدیل شده و کنار می روند تا کاربر بتواند به نوشتن خود ادامه دهد. علاوه بر آن دسترسی سریع به اموجی و نشانه ها هم برای پنل نوشتاری در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است مایکروسافت در بیلد ۱۶۲۱۵ بالاخره استفاده از اموجی در ایمیل ها یا پیام های شبکه های اجتماعی را ساده تر کرده است. برای این منظور دکمه های به خصوص روی کیبورد تعبیه شده که پنل تازه اموجی ها را به نمایش خواهد گذاشت. همچنین ردموندی ها کیبورد لمسی جدیدی را برای استفاده کاربران ویندوز ۱۰ دسکتاپ و تبلت ها به سیستم عامل خود افزوده اند که قابلیت هایی نظیر اموجی های پیشنهادی و کار کردن با یک دست را در خود جای داده است.

ناگفته نماند علاوه بر تغییرات بزرگ مورد اشاره، بهبودهای کوچکی نظیر پشتیبانی بهتر از مانیتورهای HDR، ساده تر شدن به اشتراک گذاری لینک وبسایت ها و تغییر و سوییچ راحت تر میان شبکه های عمومی و خصوصی هم همراه را بیلد جدید ارائه شده اند.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato