هند احتمالاً تا سال 2019 تبدیل به دومین بازار بزرگ موبایل می شود

هند احتمالاً تا سال 2019 تبدیل به دومین بازار بزرگ موبایل می شود

کشور چین در حال حاضر به عنوان بزرگ ترین بازار تلفن های همراه شناخته می شود و پس از آن هم ایالات متحده آمریکا در رتبه دوم قرار گرفته است، اما به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک این رده بندی ها دچار کمی تغییر شود.

بنابر تحلیل های صورت گرفته توسط مؤسسه Statista، کشور هند تا دو سال دیگر می تواند جایگاه آمریکا را تصاحب کرده و خود را به عنوان دومین بازار بزرگ اسمارت فون ها معرفی کند.

تحلیلگران مدعی هستند که کشور هند تا سال ۲۰۱۹ حدوداً ۱۵ درصد از بازار موبایل را در اختیار خواهد داشت

گفته می شود تحلیلگران بر این عقیده اند که کشور هند تا سال ۲۰۱۹ خواهد توانست ۱۵ درصد از بازار موبایل های هوشمند را به خود اختصاص دهد و کشور آمریکا را با سهمی ۱۰ درصدی به رده سوم بکشاند. لازم به ذکر است که چین هم با ۳۱ درصد کماکان عظیم ترین بازار تلفن های همراه را خواهد داشت.

گفتنی است تقاضای اسمارت فون ها در کشور هند روز به روز در حال افزایش بوده و به لطف کمپانی های تولید کننده موبایل های مقرون به صرفه در چین نظیر اوپو، ویوو و شیائومی، کشور هند در آینده ای نزدیک می تواند جایگاه آمریکا را از آن خود کند. البته نباید جمعیت بیش از یک میلیاردی هند را هم فراموش کرد در حالی که ایالات متحده حدوداً ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد.

ناگفته نماند علاوه بر هند، تقاضا برای تلفن های همراه هوشمند در بازارهای در حال توسعه دیگر نظیر برزیل هم رو به افزایش بوده و از همین رو شرکت ها در تلاش هستند تا حضور خود در این مارکت ها را گسترش دهند. به عنوان مثال اخیراً شیائومی دومین کارخانه خود را در هند تأسیس کرد که توانایی تولید یک دستگاه در هر ثانیه را داراست.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato