بلومبرگ: هکرهای روس به سیستم های رأی گیری 39 ایالت آمریکا نفوذ کرده بودند

خبرگزاری بلومبرگ گزارش می دهد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به مراتب وسیع تر از آن چیزیست که تصور می شد. هکرهای این کشور به سیستم های رأی گیری در 39 ایالت نفوذ کرده، به پایگاه داده های تأمین مالی کمپین های انتخاباتی در یک ایالت دسترسی یافته، و تلاش کرده اند تا نتایج آرا در ایالت ایلینوی را تغییر دهند.

اگرچه مقامات دولتی آمریکا معتقدند مهاجمین نتوانسته اند نتایج را تغییر دهند، اما وضعیت به قدری حاد بوده که اوباما مجبور شده از خط ارتباطی مستقیم موسوم به Red Phone با کرملین تماس بگیرد و از این موضوع شکایت کند.

گفتنیست در جولای سال 2016 مقامات انتخاباتی ایالت ایلینوی نشانه هایی از نفوذ به پایگاه داده رأی دهندگان در این منطقه را کشف کردند و سپس موارد مشابهی در 37 ایالت دیگر آمریکا مشاهده شد. ظاهراً تلاش هکرها برای دستکاری یا حذف این اطلاعات با موفقیت همراه نبوده است.

پوتین اخیراً دخالت هکرهای روس در انتخابات آمریکا را «محتمل» خواند

همچنین در گزارش دیگری از NSA آمده که نیروهای اطلاعاتی GRU ارتش روسیه قبل از انتخابات، تلاش کرده اند تا کامپیوترهای متعلق به 122 مقام رسمی انتخاباتی آمریکا را تحت اختیار بگیرند. پوتین پیش از این بارها اتهام مداخله کشورش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده بود، اما اخیراً در اظهار نظری جنجالی، چنین موضوعی را «محتمل» خواند.

حال طبق گزارش جدید، اوباما به خاطر این اقدامات از طریق سیستم ارتباطی red phone با کرملین تماس گرفته و ضمن ارائه اسناد و مدارک حملات سایبری، از آنها توضیح خواسته، اما هکرها باز هم به کار خود ادامه دادند. نهایتاً رئیس جمهور سابق آمریکا تصمیم گرفت تا این موضوع را از دید عموم پنهان نگه دارد تا اطمینان آنها به سیستم رأی گیری از بین نرود، تصمیمی که سرنوشت مردم آمریکا را تغییر داد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟