علت مخالفت سونی با مایکروسافت بر سر قابلیت کراس-پلی چیست؟

علت مخالفت سونی با مایکروسافت بر سر قابلیت کراس-پلی چیست؟

کنفرانس های نمایشگاه E3 2017 بالاخره به پایان رسیدند و در جریان برگزاری این مراسم شاهد اتفاقات خوب و بد بسیاری بودیم. اما یکی از اتفاقات جالبی که در حین برگزاری کنفرانس ها رخ داد، اضافه شدن قابلیت کراس-پلی ماینکرفت میان اکس باکس وان و نینتندو سوییچ بود.

یکی از اتفاقات جالبی که در حین برگزاری کنفرانس ها رخ داد، اضافه شدن قابلیت کراس پلی ماینکرفت میان اکس باکس وان و نینتندو سوییچ بود

البته با انتشار این خبر، انتظار می رفت که سونی نیز به سراغ این موضوع برود و از کراس پلی بازی های خود بگوید. اما این اتفاق رخ نداد و بسیاری از طرفداران نا امید شدند. حال یکی از مدیران اجرایی سونی به این موضوع واکنش نشان داده و از علت عدم اضافه شدن قابلیت کراس پلی گفته است.

جیم رایان در مصاحبه خود با وبسایت یوروگیمر از علاقه سونی به مشارکت و همکاری با دیگر شرکت ها گفته است. اما رایان این موضوع را یک بحث مهم و عمیق می داند که با سیاست های شرکت مغایرت دارد. او درباره دلیل اضافه نشدن قابلیت کراس پلی گفته:

متاسفانه این تصمیمی تجاری میان ما و دیگر سهامداران شرکت است. به همین منظور قرار نیست که در مورد ریز جزییات این تصمیم صحبت کنم.

با توجه به صحبت های رایان اینطور به نظر می رسد که سونی هیچ قصدی برای اضافه کردن قابلیت کراس-پلی به پلی استیشن ندارد. اما به هر حال اضافه شدن این ویژگی می تواند تا اندازه بسیار زیادی به نفع کاربران کنسول ها باشد. شما در ارتباط با این موضوع چه فکری می کنید؟

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato