ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

امنیت

سیگارهای الکترونیکی، ابزار جدید هکرها برای نفوذ به سیستم کاربران [تماشا کنید]

محققان خطرات زیادی را در ارتباط با استفاده از سیگارهای الکترونیکی برشمرده اند اما مورد اخیر، ربطی به سلامت فیزیکی مصرف کننده ندارد. بر اساس گزارشات جدید، هکرها می توانند با استفاده از سیگارهای الکترونیکی ...

محسن خوشنود
نوشته شده توسط محسن خوشنود | ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۵

محققان خطرات زیادی را در ارتباط با استفاده از سیگارهای الکترونیکی برشمرده اند اما مورد اخیر، ربطی به سلامت فیزیکی مصرف کننده ندارد. بر اساس گزارشات جدید، هکرها می توانند با استفاده از سیگارهای الکترونیکی سیستم کاربران را هک کنند.

از آنجایی که اکثر سیگارهای الکترونیکی از طریق پورت USB شارژ می شوند، خلافکاران سایبری با اضافه کردن یک چیپ سخت افزاری با کُدهای از پیش نوشته شده، ابزار مورد بحث را به یک وسیله نفوذ برای سرقت اطلاعات کاربر تبدیل می کنند.

سیگار الکترونیک، خود را به عنوان کیبورد جا می زند

با اتصال سیگار به دستگاه، هکر می تواند ترافیک شبکه را دستکاری کرده یا وسیله هک خود را به عنوان یک کیبورد برای سیستم جا بزند، و کُدهای مخرب چیپ سخت افزاری را در کامپیوتر قربانی اجرا کند. البته بر اساس اظهارات محققین امنیتی، برای یک حمله موفق نباید رایانه کاربر قفل شده باشد؛ هرچند حمله سایبری مشابهی با نام «PoisonTap» نیز وجود دارد که روی کامپیوترهای قفل شده نیز مؤثر است و به همین دلیل، ریسک اتصال سیگار به رایانه را افزایش می دهد.

همانطور که در ویدئو مشاهده می کنید، یکی از محققان شارژر سیگار الکترونیکی را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل می کند که این کار، باعث اجرای یک فرمان در ویندوز شده و نوشته ای را از طریق نرم افزار نوت پد باز می کند. شاید این حمله چندان خطرناک به نظر نرسد، اما به خوبی پتانسیل سیگارهای الکترونیکی برای به خطر انداختن سیستم کاربران را نشان می دهد.

البته باید در نظر داشت با اینکه سیگارهای مورد بحث می توانند برای انتقال کُدهای مخرب به کامپیوتر مورد استفاده قرار بگیرند، فضای بسیار محدودی هم برای ذخیره سازی کدهای خطرناک دارند و به همین علت، شدت حملات ممکن با آنها چندان زیاد نخواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Moslem Zare
    Moslem Zare | ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

    واچ داگ

  • Moslem Zare
    Moslem Zare | ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

    ای بابا فندکو بده سنتی اتیشش کنیم

مطالب پیشنهادی