اطلاعات تازه از همکاری اپل و گوگل؛ سیری میدان را برای Assistant خالی می کند؟

روز گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می داد اپل و گوگل همکاری های تازه ای را با هم آغاز کرده اند و در نظر دارند امکانی را برای کاربران آیفون فراهم کنند تا بتوانند Google Assistant را به عنوان دستیار مجازی پیشفرض خود به جای سیری انتخاب نمایند.

در حال حاضر نحوه عملکرد این دستیار صوتی روی آیفون به این صورت است که اپلیکیشن مربوط به آن درست مانند هر اپ شخص ثالث دیگری باز می شود و بعد کاربر اطلاعاتی که می خواهد از آن بگیرد را درخواست می کند و سپس اپلیکیشن را می بندد.

اما اگر این خبر حقیقت پیدا کند، آنگاه کاربران iOS که دستیار گوگل را به سیری ترجیح می دهند قادر خواهند بود آن را به عنوان دستیار مجازی پیشفرض در آیفون های 2017 برگزینند که در واقع مدل های آیفون 7 اس، 7 اس پلاس و آیفون 8 را شامل می شود.

سرویس نقشه گوگل نیز به صورت پیشفرض روی آیفون اولیه قرار داشت

اگر از کاربران قدیمی آیفون هستید احتمالا یادتان هست که وقتی اپل برای نخستین بار اسمارت فون انقلابی خود را معرفی کرد گوگل مپس به عنوان سرویس نقشه پیش فرض روی آن قرار داشت و حالا مشخص نیست که آیا برنامه ای مشابه برای Assistant در نظر گرفته شده یا خیر؟

اما بنابر برخی دلایل، باور این شایعه کمی دشوار است. با در نظر داشتن آنکه اسپیکرهای هوشمند حالا تکنولوژی مهم سال لقب گرفته اند، روشن است که شرکت های تولید کننده این اسپکرها در وهله نخست ترجیح می دهند از آنها برای نمایش قابلیت های دستیار شخصی خودشان استفاده کنند.

آمازون الکسا را دارد و تلاشش این است که از طریق آن به تلفن های اندرویدی راه پیدا کند. گوگل با Assistant به این رقابت ها وارد شده و اسپیکر Invoke هارمن کاردون با بهره گیری از کورتانا نیز پاسخ مایکروسافت است به رقبا. اپل هم به تازگی هوم پاد را معرفی کرد تا به موجب آن قابلیت های سیری را به نمایش بگذارد و سامسونگ نیز آنطور که در برخی خبرها و شایعات آمده، دست به کار ساخت یک اسپیکر هوشمند با بهره گیری از بیکسبی شده است.

سرور ابری

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟