تمجید جیمز می از مجریان جدید تاپ گیر؛ حق انتخاب بیشتر برای بینندگان

بعد از جدایی تیم کلارکسون از مستند خودرویی محبوب و پرطرفدار تاپ گیر، دست اندکاران این مجموعه سعی کردند با استخدام چند مجری جدید و برخی تغییرات جزئی فصل بعدی برنامه تلویزیونی خود را با جذابیت سابق پیش ببرند.

فصل 23 اولین فصل تاپ گیر بود که بدون تیم کلارکسون پخش شد. بسیاری از بینندگان پر و پا قرص این برنامه منتظر عملکرد مجریان جدید نظیر کریس اوانز بودند که به دلیل شوخ طبعی جانشین مستقیم کلارکسون محسوب می شد.

اما نتیجه این جابجایی و اجرای افراد جدید طوری بود که به راحتی می توان از صفات افتضاح، وحشتناک، بی مزه و بد برای توصیف فصل 23 استفاده کرد. میزان انتقادها از مجموعه و مخصوصا اجرای کریس اوانز به حدی بود که در پایان فصل او مجبور شد به همکاری خود با تاپ گیر خاتمه دهد.

با خداحافظی اوانز باز هم تغییراتی برای فصل 24 داده شد و این بار مت لبلانک، روری رِید و کریس هریس به عنوان سه مجری اصلی انتخاب شدند. فصل 24 هم که تا همین چند هفته پیش بر روی آنتن بود، اگر چه عالی نبود اما می توان آن را بسیار بهتر از فصل 23 دانست.

چندی پیش جیمز می (مجری سابق تاپ گیر) در مصاحبه با یکی از برنامه های رادیویی انگلیسی گفته که مجریان فعلی این برنامه بسیار خوب عمل کرده و مدام در حال پیشرفت هستند. این مجری 54 ساله درباره جدایی تیم خود از تاپ گیر گفته:

ما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که باید کمی تجدید قوا کرده و به برخی افراد دیگر اجازه دهیم که کنترل برنامه قدیمی ما را در دست بگیرند. در حال حاضر مجریان فعلی بسیار خوب عمل می کنند.

آقای می در ادامه با اشاره غیر مستقیم به گرند تور افزوده:

من فکر می کنم که در زمان کنونی بینندگان دو برنامه خودرویی برای تماشا دارند، در حالیکه قبلا فقط یک حق انتخاب وجود داشت. ما می توانیم همدیگر را به حرکت وادار کنیم.

جیمز می در مصاحبه خود اضافه نموده که با توجه به پخش برنامه های تاپ گیر و گرند تور فکر نمی کند کسی در این بین بازنده باشد.

با توجه به برخی تفاوت های ساختاری که در دو مجموعه یاد شده وجود دارد، می توان حرف های جیمز می را صحیح دانست؛ زیرا در گرند تور بیشتر بر روی سرگرمی و کمدی بودن برنامه تاکید شده، در حالیکه تاپ گیر عمدتا بر روی مباحث خودرویی تمرکز کرده و بررسی های بیشتری در آن ارایه می شود.

کدام یک از این دو برنامه خودرویی با سلایق شما همخوانی بهتری دارد؟ نظر شما در این باره چیست؟

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

مشکلات سلامتی جرمی کلارکسون؛ مانعی تازه برای ضبط فصل چهارم گرندتور

تولید فصل چهارم سری برنامه های گرند تور که در واقع جایگزین تاپ گیر شده است، تاکنون با چالش های زیادی مواجه بوده است که شیوع ویروس کرونا، تنها یکی از آنهاست. حتی پیش از جهانی شدن اپیدمی کرونا نیز مجریان این برنامه از عدم توانایی برای ادامه حضور به شیوه سابق سخن گفته بودند... ادامه مطلب

زمان پخش فصل چهارم گرند تور مشخص شد [تماشا کنید]

فصل چهارم گرند تور توسط شبکه آمازون و با اجرای سه مجری محبوب و دوست داشتنی این برنامه یعنی جرمی کلارکسون، جیمز می و ریچارد هموند به روی آنتن خواهد رفت. این برنامه در انتهای فصل سوم به پایان راه پخش هفتگی خود آن هم در حضور تماشاچیان رسید.با این وجود شبکه آمازون و کارگردان... ادامه مطلب

مروری بر آخرین قسمت از فصل سوم گرند تور؛ وقتی چشمان کلارکسون اشک بار می شود

جمعه گذشته با پخش چهاردهمین قسمت، فصل سوم گرند تور به ایستگاه پایانی رسید. تمامی بخش های مختلف این قسمت که " Funeral for a Ford" نامگذاری شده بود، به فورد و سدان های این کمپانی آمریکایی اختصاص داشت.کورتینا، سیرا و موندئو مدل هایی بودند که سه مجری تاریخ آنها را ورق زدند. اما یکی... ادامه مطلب

از بررسی ب ام و M5 تا گشت و گذار در اسکاتلند؛ مروری بر قسمت هفتم گرند تور

در اپیزود هفتم از مجموعه گرند تور که جمعه گذشته پخش شد، جرمی کلارکسون، جیمز می و ریچارد هموند با مشاهده افزایش قیمت برخی از مدل های خاص و نایاب، به دنبال کشف چنین خودروهایی می روند تا فرصت هایی را برای سرمایه گذاری به مخاطبین گرند تور پیشنهاد کنند!نتیجه تلاش های جرمی، جیمز و... ادامه مطلب

بازگشت TOP GEAR؛ مروری بر اولین اپیزود فصل 26 در دوران پسا کلارکسون

همانطور که پیش تر وعده داده شده بود، پخش فصل بیست و ششم مجموعه تاپ گیر از هفدهم فوریه (یکشنبه گذشته) آغاز شد. مثل دو فصل قبل، این بار نیز وظیفه اجرای برنامه را سه مجری مت له بلانک، کریس هریس و روری رید بر عهده دارند.بخش اعظمی از اولین اپیزود از فصل جدید، به... ادامه مطلب

از جهنم جاده ای تا صنعت خودرو چین؛ مروری بر قسمت ششم از فصل سوم گرند تور

اپیزود ششم از فصل سوم گرند تور که جمعه گذشته پخش شد، به طور کلی به کشور چین اختصاص یافته بود. در این قسمت سه مجری در بخش های مختلف به بررسی خودروهای چینی پرداخته و در یک سفر جذاب بینندگان را به خیابان ها و جاده های زیبای این کشور می برند.عزیمت به شهر... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟