تحلیلگران، افزایش ارزش سهام مایکروسافت به 102 دلار را پیش بینی می کنند

کیت وایس، یکی از تحلیلگران شرکت Morgan Stanley عقیده دارد که ارزش سهام مایکروسافت، روند رو به رشد خود طی سال های اخیر را ادامه می دهد و به لطف سرمایه گذاری این کمپانی روی پردازش ابری و هوش مصنوعی، در نهایت به 102 دلار به ازای هر سهم خواهد رسید.

بعد از گذشت یک دهه که ارزش سهام مایکروسافت در بازه 20 الی 30 دلار به ازای هر سهم باقی ماند، از سال 2013 روندی رو به رشد در پیش گرفته و ارزش سهام حتی بعد از انتخاب ساتیا نادلا به عنوان مدیرعامل مایکروسافت بهتر هم شد. این رقم خیلی زود حتی از ارزش سهام مایکروسافت در دوران طلایی سال 1999 هم پیشی گرفت و در حال حاضر، به 70 دلار به ازای هر سهم رسیده است.

ترند یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی سبب خواهد شد تا تقاضا برای سرویس پردازش ابری آژور افزایش یابد و 110 میلیارد دلاری به ارزش بازار مایکروسافت افزوده شود

وایس باور دارد که این روند کماکان ادامه خواهد یافت و احتمالاً با رشدی 45 درصدی، به 102 دلار به ازای هر سهم می برسد. برای اثبات اطمینان از این موضوع نیز، Morgan Stanley در حال حاضر پیش بینی خود برای ارزش سهام مایکروسافت را از 72 به 80 دلار افزایش داده است.

وایس می گوید که تنوع حوزه هایی که مایکروسافت در آنها فعالیت می کند، اصلی ترین دلیل خوش بینی او نسبت به آینده این کمپانی است. وی همچنین افزوده که ترند یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی سبب خواهد شد تا تقاضا برای سرویس پردازش ابری آژور افزایش یابد و 110 میلیارد دلار به ارزش بازار مایکروسافت افزوده شود

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟